South Texas Stampede XC Invitational

August 24, 2019


Results By: Zapata Roadrunners Road Racing

Overall Finish List - Boys

Varsity Boys

O'All Place Adj Score Bib No Name Team Time Pace Grade  
1 (< 5) 362 Alex Canales RGC 16:20.2 5:16/M 11  
2 1 426 Jorge Ponce DONNA NORTH 16:33.2 5:20/M  
3 2 127 Edgar Reyes Nixon HS 16:34.2 5:21/M 12  
4 (< 5) 563 Gerardo Munoz IDEA Pharr 16:36.7 5:21/M 12  
5 3 93 Adan Jongitud Zapata 16:41.0 5:23/M 12  
6 4 377 Diego Davila Eagle Pass High 16:42.7 5:23/M 10  
7 5 425 Jesus Mora DONNA NORTH 16:50.4 5:26/M  
8 6 524 Chris Navarrete LB Johnson HS 16:53.2 5:27/M 11  
9 7 124 Arturo Garza Nixon HS 17:01.8 5:29/M 10  
10 8 174 Joseph Gonzalez Alexander 17:04.9 5:30/M 11  
11 9 213 Renato Byrd USHS 17:05.3 5:31/M  
12 10 376 Oscar Ruiz Eagle Pass High 17:09.9 5:32/M 10  
13 11 123 Matthew Flores Nixon HS 17:13.1 5:33/M 11  
14 12 214 Leonardo Leal USHS 17:15.2 5:34/M  
15 13 128 Elio Rivera Nixon HS 17:16.0 5:34/M 12  
16 14 540 Gilbert Garcia Cigarroa HS 17:19.1 5:35/M 11  
17 15 187 Daniel Villarreal Alexander 17:23.2 5:36/M 12  
18 16 379 Jaime Barrera Eagle Pass High 17:27.5 5:38/M 10  
19 (< 5) 277 Moralez Mathew Premont 17:29.3 5:38/M 11  
20 17 378 Noah Gonzalez Eagle Pass High 17:30.1 5:39/M 11  
21 18 381 Jorge Aguilar Eagle Pass High 17:33.9 5:40/M 9  
22 19 122 Margarito Benavidez Nixon HS 17:34.4 5:40/M 10  
23 (< 5) 363 Guillermo Villarreal RGC 17:37.3 5:41/M 12  
24 20 428 Mario Juarez DONNA NORTH 17:37.9 5:41/M  
25 21 125 Marquel Garza Nixon HS 17:39.5 5:42/M 10  
26 22 532 Matthew Ruiz LB Johnson HS 17:41.0 5:42/M 12  
27 23 427 Oscar Salas DONNA NORTH 17:42.5 5:43/M  
28 24 126 Aaron Medrano Nixon HS 17:43.8 5:43/M 11  
29 25 94 Matt Salinas Zapata 17:55.4 5:47/M 9  
30 (< 5) 278 Jesus Nino Premont 18:09.8 5:51/M 11  
31 26 380 Adam Crone Eagle Pass High 18:12.2 5:52/M 10  
32 27 217 Antonio Jimenez USHS 18:12.5 5:52/M  
33 28 186 Carlos Villanueva Alexander 18:13.9 5:53/M 11  
34 29 525 Dylan Navarrete LB Johnson HS 18:18.6 5:54/M 9  
35 30 216 Juan Mendieta USHS 18:19.3 5:55/M  
36 31 183 Josue Sandoval Hernandez Alexander 18:23.2 5:56/M 11  
37 32 535 Carlos Toscano LB Johnson HS 18:24.4 5:56/M 9  
38 (< 5) 253 Jayden Garcia Ben Bolt 18:25.8 5:56/M 9  
39 33 429 Jose Torres DONNA NORTH 18:27.9 5:57/M  
40 34 545 Wrandon Soveranes Cigarroa HS 18:28.4 5:57/M 11  
41 35 218 Gerardo Del Toro USHS 18:31.8 5:58/M  
42 36 539 Jesus Dominguez Cigarroa HS 18:33.3 5:59/M 11  
43 37 215 Orlando Lozano USHS 18:38.5 6:01/M  
44 38 543 Miguel Picazo Cigarroa HS 18:43.0 6:02/M 12  
45 39 541 Robert Meza Cigarroa HS 18:47.6 6:04/M 11  
46 40 382 Alan Davila Eagle Pass High 18:58.9 6:07/M 12  
47 41 544 Felix Ramos Cigarroa HS 19:06.7 6:10/M 12  
48 42 219 Isaiah Neito USHS 19:09.0 6:11/M  
49 43 542 Miguel Nieto Cigarroa HS 19:10.8 6:11/M 10  
50 (< 5) 564 Kevin Gomez IDEA Pharr 19:24.6 6:15/M 9  
51 (< 5) 418 Rolando Flores La Grulla HS 19:29.9 6:17/M 11  
52 44 519 Rogelio Leyendecker LB Johnson HS 19:33.9 6:18/M 10  
53 45 97 Julian Gutierrez Zapata 19:35.6 6:19/M 11  
54 46 167 Kabir Abboud Alexander 19:39.2 6:20/M 11  
55 47 95 Javy Jasso Zapata 19:50.7 6:24/M 12  
56 48 96 Damian Hernandez Zapata 20:02.9 6:28/M 10  
57 49 98 Ken Hernandez Zapata 20:29.1 6:36/M 10  
58 (< 5) 331 Juan Salinas Roma 20:35.4 6:38/M 11  
59 (< 5) 314 Diego Rodriguez Hebbronville 20:39.8 6:40/M 12  
60 (< 5) 313 Jacob Martinez Hebbronville 20:40.9 6:40/M 12  
61 (< 5) 565 Joey Salinas IDEA Pharr 20:47.5 6:42/M 11  
62 (< 5) 250 Nathaniel Arizpe Ben Bolt 20:52.9 6:44/M 12  
63 (< 5) 315 Jaiden Silguero Hebbronville 20:53.9 6:44/M 10  
64 (< 5) 251 Ryan Pena Ben Bolt 21:01.7 6:47/M 11  
65 (< 5) 420 Alan Monsivais La Grulla HS 21:29.5 6:56/M 9  
66 (< 5) 566 Diego Briones IDEA Pharr 21:56.4 7:05/M 10  
67 (< 5) 422 Eddy Reyna La Grulla HS 22:05.1 7:07/M 9  
68 (< 5) 275 Zachary Garcia Premont 22:42.8 7:19/M 11  
69 (< 5) 423 Mario Rodriguez La Grulla HS 23:31.7 7:35/M 10