South Texas Stampede XC Invitational

August 24, 2019


Results By: Zapata Roadrunners Road Racing

Overall Finish List - Girls

Varsity Girls

Qualifying Teams: 0 Individuals: 0

O'All Place Adj Score Bib No Name Team Time Pace Grade Qualifier
1 1 396 Yanel Garza Eagle Pass High 13:03.7 6:32/M 12
2 2 291 Odette Fernandez La Grulla 13:16.2 6:38/M 11TH
3 3 397 Jenna Roiz Eagle Pass High 13:25.9 6:43/M 11
4 4 399 Isel Garza Eagle Pass High 13:33.7 6:47/M 12
5 5 107 Kaelynn Gonzalez Zapata 13:37.2 6:49/M 12
6 6 108 Maranda Garcia Zapata 13:38.3 6:49/M 10
7 7 109 Claudia Garza Zapata 13:39.5 6:50/M 9
8 8 202 Andrea Ramon Alexander 13:45.2 6:53/M 11
9 9 294 Denise Rodriguez La Grulla 13:51.3 6:56/M 12TH
10 10 398 Victoria Bartlett Eagle Pass High 13:52.2 6:56/M 9
11 11 293 Stephanie Resendez La Grulla 13:55.6 6:58/M 12TH
12 12 406 Analia Trevino Eagle Pass High 13:58.3 6:59/M 9
13 13 194 Ava Glaze Alexander 14:00.9 7:00/M 10
14 14 290 Chelsey Castillo La Grulla 14:08.0 7:04/M 12TH
15 15 197 Kaitlin Kelly Alexander 14:08.9 7:04/M 11
16 16 337 Ada Cordero Roma 14:09.2 7:05/M 11
17 17 200 Sofia Pena Alexander 14:24.7 7:12/M 9
18 18 198 Gabriella Martinez Alexander 14:33.4 7:17/M 11
19 19 189 Ariana Botello Alexander 14:37.3 7:19/M 9
20 20 195 Graciela Gomez-Salinas Alexander 14:47.9 7:24/M 11
21 21 400 Jackeline Garza Eagle Pass High 14:54.5 7:27/M 12
22 (> 7) 211 Vivianna Valle Alexander 14:58.5 7:29/M 11
23 (> 7) 190 Katelyn Bruce Alexander 14:59.3 7:30/M 12
24 22 111 Cailey Saenz Zapata 15:00.1 7:30/M 12
25 (< 5) 324 Morgyn Ramirez Hebbronville 15:04.8 7:32/M 12
26 23 221 Itzel Soto USHS 15:06.2 7:33/M
27 24 222 Karina Hinojosa USHS 15:09.5 7:35/M
28 25 114 Margot Wheeler Zapata 15:15.3 7:38/M 11
29 26 113 Dora Garcia Zapata 15:17.8 7:39/M 10
30 27 112 Klary Flores Zapata 15:22.6 7:41/M 9
31 28 338 Yeunise Ramos Roma 15:26.3 7:43/M 11
32 (< 5) 298 Carolina Cantu Rio Grande City 15:30.6 7:45/M 11
33 29 286 Sarah Moralez Premont 15:34.7 7:47/M 9
34 30 224 Tiari Garcia USHS 15:40.3 7:50/M
35 31 283 Hannah Lozano Premont 15:49.1 7:55/M 9
36 (< 5) 244 Nadia Lopez Ben Bolt 15:56.8 7:58/M 11
37 32 295 Cristina Vela La Grulla 16:04.9 8:02/M 12TH
38 33 223 Azeneth Buentello USHS 16:14.1 8:07/M
39 34 282 Sierra Cantu Premont 16:15.9 8:08/M 9
40 35 281 Andrea Cantu Premont 16:17.3 8:09/M 9
41 36 226 Leslie Hernandez USHS 16:19.2 8:10/M
42 37 225 Jazlynn Villalobos USHS 16:21.0 8:11/M
43 38 339 Maria Cantu Roma 16:23.8 8:12/M 11
44 (< 5) 258 Katalina Garza Falfurrias 16:30.4 8:15/M 10
45 39 342 Lynette Garcia Roma 16:34.0 8:17/M 10
46 40 341 Mareli Alfaro Roma 16:34.0 8:17/M 11
47 41 340 Georgette Barrera Roma 16:43.5 8:22/M 11
48 (< 5) 325 Shelby Helen Hebbronville 16:50.6 8:25/M 10
49 42 227 Carolina Puente USHS 16:54.6 8:27/M
50 43 288 Justine Pena Premont 17:01.1 8:31/M 12
51 (< 5) 245 Aaliyah Munoz Ben Bolt 17:01.1 8:31/M 9
52 (> 7) 228 Rebeca Hernandez USHS 17:12.1 8:36/M