Walter Reyna Classic XC Invitational

September 10, 2022


Results by: Zapata Roadrunners Road Racing

Overall Finish List - Boys

Varsity Boys

O'All Place Score Bib No Name Team Time Pace Grade
1 1 1322 Gary Custer Hebbronville HS 19:40.2 6:21/M
2 2 1115 Jose-Daniel Solchaga Laredo Harmony 20:09.3 6:30/M 12
3 3 1238 Robert Trevino HM Kingsville 20:22.7 6:34/M 11
4 4 1376 Ramiro Luna Premont 20:39.5 6:40/M 11
5 5 1240 Emilio Lara HM Kingsville 20:43.5 6:41/M 10
6 6 1377 Demarcos Gonzalez Premont 20:55.3 6:45/M 10
7 7 1118 Lizandro Puente Laredo Harmony 20:59.8 6:46/M 12
8 8 1116 Angel Diaz Laredo Harmony 21:00.5 6:47/M 12
9 9 1327 Adam Quintero Hebbronville HS 21:01.9 6:47/M
10 10 1117 Isaac Guerrero Laredo Harmony 21:02.2 6:47/M 12
11 11 1239 Jacob Rivera HM Kingsville 21:06.8 6:49/M 11
12 12 1185 Diego Martinez Santa Gertrudis Academy 21:19.0 6:53/M 11
13 (< 5) 1285 Jaime Ramirez Agua Dulce 21:23.1 6:54/M 12
14 (< 5) 1269 Jesus Ortiz San Diego 21:31.7 6:57/M 11
15 13 1184 Joshua Vera Santa Gertrudis Academy 21:39.1 6:59/M 11
16 14 1378 Michael Luna Premont 22:10.9 7:09/M 10
17 15 1119 Santiago Hernandez Laredo Harmony 22:19.6 7:12/M 10
18 16 457 Quisto Sanchez Falfurrias 22:23.7 7:13/M 9
19 (< 5) 503 Rene Tovar Zapata HS 22:27.4 7:15/M 10
20 17 1187 Micah Perez Santa Gertrudis Academy 22:27.7 7:15/M 10
21 18 1237 Julian Mendez HM Kingsville 22:28.4 7:15/M 11
22 (< 5) 1270 Joey Barrera San Diego 22:28.5 7:15/M 10
23 19 1323 Oscar Carrillo Hebbronville HS 22:34.1 7:17/M
24 20 1189 Seth Lozano Santa Gertrudis Academy 22:47.3 7:21/M 9
25 21 1379 Haven Farias Premont 23:17.2 7:31/M 9
26 22 1182 Juan Carlos Ibarra St. Augustine 23:24.7 7:33/M 9TH
27 23 1177 Fernando Garcia St. Augustine 23:27.3 7:34/M 11TH
28 24 1326 Victor Lozano Hebbronville HS 23:29.8 7:35/M
29 25 1236 Jacob Mendietta HM Kingsville 23:39.2 7:38/M 11
30 26 1357 Cova Martinez Falfurrias 23:43.3 7:39/M 9
31 27 1188 Jovanni Garces Santa Gertrudis Academy 23:45.1 7:40/M 11
32 28 1064 Miguel Cruz San Isidro 23:45.6 7:40/M 11
33 (< 5) 1018 Jose Chapa Ben Bolt HS 23:46.1 7:40/M 10
34 29 1065 Eduardo Garcia San Isidro 24:02.4 7:45/M 10
35 30 1186 Adam Hinojosa Santa Gertrudis Academy 24:05.1 7:46/M 10
36 31 1180 Gerrard Gomez Aguirre St. Augustine 24:10.1 7:48/M 12TH
37 32 1324 Siah Moss Hebbronville HS 24:23.7 7:52/M
38 (< 5) 1286 Alex Cadena Agua Dulce 24:33.9 7:55/M 10
39 (< 5) 1261 Gilbert Davila George West 24:34.1 7:56/M 9
40 33 1192 Avery Mata Santa Gertrudis Academy 24:34.9 7:56/M 12
41 (< 5) 504 Derek Garcia Zapata HS 25:04.9 8:05/M 10
42 34 1382 Joseph Luna Premont 25:17.3 8:09/M 9
43 35 1359 Jb Barrera Falfurrias 25:28.8 8:13/M 10
44 36 1183 Abraham Palacvios St. Augustine 25:33.0 8:15/M 10TH
45 37 1325 Jesus Jimenez Hebbronville HS 25:35.5 8:15/M
46 38 1061 Abraham Lucio San Isidro 25:36.1 8:16/M 12
47 39 1328 Cristian Cantu Hebbronville HS 26:21.7 8:30/M
48 40 1120 Michael Real Laredo Harmony 26:36.6 8:35/M 9
49 (< 5) 1101 Bryan Martinez Freer HS 26:40.9 8:36/M 10
50 (< 5) 1284 Miguel Lopez Agua Dulce 26:58.8 8:42/M 12
51 (< 5) 1020 John Charles Ben Bolt HS 27:08.8 8:45/M 10
52 (< 5) 1019 Jeremy Godinez Ben Bolt HS 27:13.4 8:47/M 10
53 (< 5) 1021 Louis Sill Ben Bolt HS 28:56.1 9:20/M 10
54 41 1063 Justin Cruz San Isidro 29:18.4 9:27/M 11
55 42 1380 Joseph Saenz Premont 29:47.3 9:37/M 10
56 (< 5) 1262 Jayden West George West 29:50.6 9:38/M 9
57 43 1067 Albino Alaniz San Isidro 30:13.3 9:45/M 9
58 44 1062 Logan Montalvo San Isidro 30:17.7 9:46/M 12
59 (< 5) 512 Osvel Perez Zapata HS 30:36.3 9:52/M 11
60 45 1181 Sebastian Hernandez St. Augustine 31:15.9 10:05/M 12TH
61 46 1178 Juan Pablo Garcia St. Augustine 31:32.4 10:10/M 10TH
62 47 1179 Rafael Garcia St. Augustine 31:33.7 10:11/M 12TH
63 48 1358 Samual Carbajal Falfurrias 32:58.2 10:38/M 9
64 49 1361 Jose Ramirez Falfurrias 32:58.3 10:38/M 11
65 (< 5) 1260 Logan Miller George West 33:56.6 10:57/M 9