Walter Reyna Classic XC Invitational

September 10, 2022


Results by: Zapata Roadrunners Road Racing

Final Team Results - Girls

JV Girls

Team - Laredo Harmony

Finish Position - 1

Team Score (places): 39

Team Score (times): 1:27:26.4

Ave Time:17:29.2

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1130 Rut Tovar 10 1 1 15:15.3 15:15.3 0:00.0
2 1129 Allison Ontiveros 10 2 3 16:12.5 31:27.9 0:57.2
3 1128 Karol Luna 10 11 14 18:28.6 49:56.5 3:13.2
4 1131 Evelyn Espinoza 11 12 26 18:35.8 1:08:32.3 3:20.4
5 1133 Melany Puente 10 13 39 18:54.0 1:27:26.4 3:38.7
6 1132 Jayne Rodriguez 9 (17)   20:43.0 1:48:09.4 5:27.6

Team - Zapata HS

Finish Position - 2

Team Score (places): 51

Team Score (times): 1:34:23.1

Ave Time:18:52.6

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 518 Kayla Loftis 9 3 3 17:28.1 17:28.1 2:12.8
2 989 Abigail Hernandez 10 5 8 17:36.9 35:05.1 2:21.6
3 986 Sophia Oyarzabal 9 6 14 17:38.7 52:43.9 2:23.4
4 522 Keylani Valadez 10 18 32 20:45.8 1:13:29.7 5:30.4
5 984 Laritza Lopez 9 19 51 20:53.3 1:34:23.1 5:38.0
6 521 Victoria Dovalina 10 (22)   24:31.5 1:58:54.6 9:16.2
7 519 Bianca Torres 9 (24)   26:21.9 2:25:16.6 11:06.6

Team - Santa Gertrudis Academy

Finish Position - 3

Team Score (places): 58

Team Score (times): 1:34:18.7

Ave Time:18:51.7

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1206 Madison Pfister 11 4 4 17:29.8 17:29.8 2:14.5
2 1204 Mia Barrientos 10 9 13 18:17.8 35:47.6 3:02.4
3 1205 Ariceress Coronado 10 14 27 19:09.7 54:57.4 3:54.4
4 1210 Adrianna Calderon 9 15 42 19:37.9 1:14:35.4 4:22.6
5 1208 Emma Mendietta 10 16 58 19:43.2 1:34:18.7 4:27.9
6 1213 Camilla Sampson 9 (20)   20:59.1 1:55:17.8 5:43.7

Team - St. Augustine

Finish Position - 4

Team Score (places): 69

Team Score (times): 1:42:06.0

Ave Time:20:25.2

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1173 Karen Martinez 12TH 7 7 17:38.8 17:38.8 2:23.5
2 1175 Dariana Ramos 11TH 8 15 18:07.4 35:46.2 2:52.0
3 1176 Viviana Becerra 10 25 18:22.6 54:08.9 3:07.3
4 1169 Alejandra Garcia 11TH 21 46 21:55.6 1:16:04.6 6:40.3
5 1168 Aurora Corona 11TH 23 69 26:01.3 1:42:06.0 10:46.0
6 1170 Bella Garza 11TH (25)   29:14.3 2:11:20.3 13:59.0
7 1174 Giselle O'Bryant 11TH (26)   30:09.7 2:41:30.0 14:54.3

Team - San Isidro

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1060 Isabella Reyes 9 Less Than 5   22:21.7 22:21.7 7:06.3
2 1058 Monze Gamez 11 Less Than 5   23:19.1 45:40.8 8:03.8
3 1059 Andrea Garcia 9 Less Than 5   26:19.2 1:12:00.1 11:03.8
4 1057 Zuri Avendano 11 Less Than 5   27:21.0 1:39:21.1 12:05.7

Team - Freer HS

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1099 Haedyn Carrillo 12 Less Than 5   19:48.4 19:48.4 4:33.1
2 1100 Jacelynn Saenz 10 Less Than 5   21:35.0 41:23.5 6:19.7

Team - San Diego

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1274 Abby Rodriguez 11 Less Than 5   16:02.4 16:02.4 0:47.1
2 1277 Jazmin Guerrero 11 Less Than 5   16:21.8 32:24.2 1:06.5

Team - Bishop

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1167 Katherine Trevino 10 Less Than 5   23:30.1 23:30.1 8:14.8

Team - HM Kingsville

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1252 Sephera Hallett 9 Less Than 5   18:28.3 18:28.3 3:13.0