District 31-2A XC Championships

October 12, 2019


Results By: Zapata Roadrunners Road Racing

Final Team Results - Girls

8th Grade Boys & Girls

Team - RIVIERA

Finish Position - 1

Team Score (places): 24

Team Score (times): 1:25:36.4

Ave Time:17:07.2

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 43 Sami Barker 8 1 1 15:48.8 15:48.8 0:00.0
2 44 Abby Alegria 8 3 4 16:30.8 32:19.6 0:42.0
3 46 Haley Shugart 8 5 9 16:58.9 49:18.6 1:10.1
4 47 Caitlin Medlock 8 6 15 17:06.6 1:06:25.3 1:17.8
5 45 Layla Cantu 8 9 24 19:11.1 1:25:36.4 3:22.2

Team - Driscoll

Finish Position - 2

Team Score (places): 31

Team Score (times): 1:28:59.3

Ave Time:17:47.8

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 222 Zada Longoria 8 2 2 16:05.0 16:05.0 0:16.1
2 223 Isabella Sanchez 8 4 6 16:31.6 32:36.6 0:42.8
3 219 Marissa Escobar 8 7 13 18:26.8 51:03.5 2:37.9
4 224 Camille Torres 8 8 21 18:38.2 1:09:41.7 2:49.4
5 218 Gabi Almaguer 8 10 31 19:17.6 1:28:59.3 3:28.7
6 220 Barbara Galvan 8 (11) (42) 19:45.1 1:48:44.5 3:56.3
7 225 Demrie Zamora 8 (12) (54) 21:00.7 2:09:45.2 5:11.9
8 221 Jordyn Johnson 8 More Than 7   23:15.8 2:33:01.0 7:26.9

Team - Ben Bolt

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 17 Kaylie Barrera 8 Less Than 5   19:17.1 19:17.1 3:28.3
2 18 Cherriann Cantu 8 Less Than 5   20:13.8 39:31.0 4:25.0

Team - Agua Dulce

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 91 Thania Flores 8 Less Than 5   15:49.9 15:49.9 0:01.0
2 92 Aliyanna Pacheco 8 Less Than 5   17:16.3 33:06.2 1:27.4
3 93 Bella Perez 8 Less Than 5   18:44.8 51:51.0 2:55.9

Team - Freer

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 127 Jianna Saenz 8 Less Than 5   16:58.1 16:58.1 1:09.3

Team - Premont

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 179 Kaleah Arevalo 8 Less Than 5   17:07.6 17:07.6 1:18.8
2 180 Sadie Bostwick 8 Less Than 5   17:32.9 34:40.5 1:44.1
3 181 Samara Morgan 8 Less Than 5   19:41.1 54:21.7 3:52.3
4 182 Juliet Priddy 8 Less Than 5   22:21.5 1:16:43.3 6:32.7