District 31-2A XC Championships

October 12, 2019


Results By: Zapata Roadrunners Road Racing

Overall Finish List - Girls

8th Grade Boys & Girls

O'All Place Adj Score Bib No Name Team Time Pace Grade  
1 1 43 Sami Barker RIVIERA 15:48.8 7:54/M 8  
2 (< 5) 91 Thania Flores Agua Dulce 15:49.9 7:55/M 8  
3 2 222 Zada Longoria Driscoll 16:05.0 8:03/M 8  
4 3 44 Abby Alegria RIVIERA 16:30.8 8:15/M 8  
5 4 223 Isabella Sanchez Driscoll 16:31.6 8:16/M 8  
6 (< 5) 127 Jianna Saenz Freer 16:58.1 8:29/M 8  
7 5 46 Haley Shugart RIVIERA 16:58.9 8:29/M 8  
8 6 47 Caitlin Medlock RIVIERA 17:06.6 8:33/M 8  
9 (< 5) 179 Kaleah Arevalo Premont 17:07.6 8:34/M 8  
10 (< 5) 92 Aliyanna Pacheco Agua Dulce 17:16.3 8:38/M 8  
11 (< 5) 180 Sadie Bostwick Premont 17:32.9 8:46/M 8  
12 7 219 Marissa Escobar Driscoll 18:26.8 9:13/M 8  
13 8 224 Camille Torres Driscoll 18:38.2 9:19/M 8  
14 (< 5) 93 Bella Perez Agua Dulce 18:44.8 9:22/M 8  
15 9 45 Layla Cantu RIVIERA 19:11.1 9:36/M 8  
16 (< 5) 17 Kaylie Barrera Ben Bolt 19:17.1 9:39/M 8  
17 10 218 Gabi Almaguer Driscoll 19:17.6 9:39/M 8  
18 (< 5) 181 Samara Morgan Premont 19:41.1 9:51/M 8  
19 11 220 Barbara Galvan Driscoll 19:45.1 9:53/M 8  
20 (< 5) 18 Cherriann Cantu Ben Bolt 20:13.8 10:07/M 8  
21 12 225 Demrie Zamora Driscoll 21:00.7 10:30/M 8  
22 (< 5) 182 Juliet Priddy Premont 22:21.5 11:11/M 8  
23 (> 7) 221 Jordyn Johnson Driscoll 23:15.8 11:38/M 8  

Overall Finish List - Boys

8th Grade Boys & Girls

O'All Place Adj Score Bib No Name Team Time Pace Grade  
1 1 201 Reid Garcia Driscoll 12:30.4 6:15/M 8  
2 2 156 Isaiah Torres Premont 13:12.8 6:36/M 8  
3 3 209 Arnold Sanchez Driscoll 13:20.3 6:40/M 8  
4 4 208 Oscar Salinas Driscoll 13:53.4 6:57/M 8  
5 5 55 Cesar Alvarez RIVIERA 13:54.7 6:57/M 8  
6 6 205 Damon Perez Driscoll 13:54.8 6:57/M 8  
7 7 199 Nick Cruz Driscoll 13:56.1 6:58/M 8  
8 8 52 Jacob Mendietta RIVIERA 13:58.6 6:59/M 8  
9 9 57 Leroy Salinas RIVIERA 14:26.8 7:13/M 8  
10 10 153 Rene Martinez Premont 14:56.6 7:28/M 8  
11 11 155 Enrique Rubio Premont 14:58.4 7:29/M 8  
12 12 202 Deven Guerrero Driscoll 15:02.6 7:31/M 8  
13 13 59 Derek Jordan RIVIERA 15:16.2 7:38/M 8  
14 14 53 Urban Garcia RIVIERA 15:29.8 7:45/M 8  
15 15 58 David Castillo RIVIERA 15:43.3 7:52/M 8  
16 16 206 Samuel Ronje Driscoll 15:54.9 7:57/M 8  
17 (> 7) 204 Kace Owen Driscoll 16:08.0 8:04/M 8  
18 17 154 Cristian Perez Premont 16:09.5 8:05/M 8  
19 (> 7) 210 David Taylor Driscoll 16:11.8 8:06/M 8  
20 18 152 Ramiro Luna Premont 16:14.8 8:07/M 8  
21 (> 7) 203 Osbel Martinez Driscoll 16:50.0 8:25/M 8  
22 (> 7) 198 Isaac Colunga Driscoll 16:54.7 8:27/M 8  
23 (> 7) 207 Isaiah Saenz Driscoll 16:57.8 8:29/M 8  
24 19 54 Landon Longoria RIVIERA 17:16.3 8:38/M 8  
25 (> 7) 56 Walker Dobson RIVIERA 17:18.1 8:39/M 8  
26 (< 5) 16 Angel Perez Ben Bolt 20:54.2 10:27/M 8