District 31-2A XC Championships

October 06, 2018


Results By: Zapata Roadrunners Road Racing

Final Team Results - Boys

8th Grade Boys & Girls

Team - Premont Finish Position - 1
Team Score (places): 26 Team Score (times): 48:27.1 Ave Time:9:41.4
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

107

Christian Garcia

8

2

2

9:16.8

09:16.8

0:00.0

2

105

Francisco Davila

8

3

5

9:24.1

18:41.0

0:07.2

3

106

Santiago De Leon

8

5

10

9:35.5

28:16.5

0:18.6

4

108

Esteban La Fuente

8

6

16

9:45.8

38:02.3

0:28.9

5

110

Antonio Sanez

8

10

26

10:24.7

48:27.1

1:07.9

6

109

Dylan Rodriguez

8

15

41

11:19.4

59:46.5

2:02.5

7

103

Andrew Christian

8

19

60

12:19.5

1:12:06.1

3:02.6

8

104

Jasiah Conde

8

More Than 7

 

16:17.2

1:28:23.4

7:00.3

 
Team - agua dulce Finish Position - 2
Team Score (places): 29 Team Score (times): 48:30.7 Ave Time:9:42.1
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

45

Jaime Ramirez

8th

1

1

9:04.7

09:04.7

0:00.0

2

46

Desmin Garcia

8th

4

5

9:26.6

18:31.3

0:21.9

3

50

Isaiah Lopez

8th

7

12

9:46.7

28:18.0

0:41.9

4

47

Nemo Jacobo

8th

8

20

9:49.8

38:07.9

0:45.1

5

49

Ezekiel Benavides

8th

9

29

10:22.8

48:30.7

1:18.1

6

48

R.j. Ramirez

8th

12

41

10:41.8

59:12.6

1:37.1

 
Team - Driscoll ISD Finish Position - 3
Team Score (places): 71 Team Score (times): 56:00.3 Ave Time:11:12.0
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

223

Jose Falcon

8

11

11

10:26.1

10:26.1

0:00.0

2

220

Tristan Torres

8

13

24

11:02.5

21:28.7

0:36.4

3

217

Avery Mata

8

14

38

11:04.3

32:33.0

0:38.2

4

218

Dathan Lomas

8

16

54

11:22.0

43:55.0

0:55.8

5

222

Jack Faske

8

17

71

12:05.3

56:00.3

1:39.2

6

219

Aaron Ruiz

8

18

89

12:12.7

1:08:13.1

1:46.5

7

216

Christian Morin

8

20

109

13:37.3

1:21:50.4

3:11.1

 
Team - Freer Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

8

Emeterio Arredondo

8

Less Than 5

 

9:59.3

09:59.3

0:00.0

 
Team - Benavides Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

38

Johnathan Alaniz

8

Less Than 5

 

9:23.9

09:23.9

0:00.0

2

39

Sam Vela

8

Less Than 5

 

9:51.5

19:15.4

0:27.6

 
Team - Ben Bolt Palito Blanco Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

138

Jayden Guajardo

8

Less Than 5

 

8:36.8

08:36.8

0:00.0

2

142

Talaine Mohamed

8

Less Than 5

 

11:24.4

20:01.2

2:47.6

3

140

Dashawn Mohamed

8

Less Than 5

 

12:26.2

32:27.5

3:49.4

 
Team - RIVIERA Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

198

Oscar Trevino

8

Less Than 5

 

9:44.1

09:44.1

0:00.0