53rd Annual Falfurrias XC Invitational 8th Grade Boys & Girls

Overall Finish List

September 02, 2017


Results By: Zapata Roadrunners Road Racing

Place*

Name Team

Bib No

Gender

Time Back

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Carlos Leyva Driscoll

897

M

 

10:54.1

10:54.1

7:16

2

Benny Cruz Driscoll

898

M

0:13.2

11:07.3

11:07.3

7:25

3

Leo Saenz Driscoll

901

M

0:47.6

11:41.7

11:41.7

7:47

4

Trevor Martinez Driscoll

899

M

1:02.6

11:56.7

11:56.7

7:57

5

Jesus Ramirez

1054

M

1:02.8

11:56.9

11:56.9

7:57

6

Martinez Jerry Mathis

191

M

1:09.7

12:03.9

12:03.9

8:02

7

Joshua Almaraz Hebbronville

1098

M

1:12.0

12:06.1

12:06.1

8:04

8

Jaidene Silguero Hebbronville

1100

M

1:15.7

12:09.9

12:09.9

8:06

9

Bobby Nunez San Diego

933

M

1:20.1

12:14.3

12:14.3

8:09

10

Michael Ramirez Fal

953

M

1:21.1

12:15.3

12:15.3

8:10

11

Mateo Sifuentes Benavides

916

M

1:22.2

12:16.3

12:16.3

8:11

12

Austin Moore IWA

800

M

1:27.8

12:22.0

12:22.0

8:15

13

Dari Barbour Kingsville

223

M

1:31.1

12:25.2

12:25.2

8:17

14

Johnathan Alaniz Benavides

915

M

1:34.4

12:28.5

12:28.5

8:19

15

Jayden Menchaca Fal

955

M

1:38.2

12:32.3

12:32.3

8:21

16

Medrano Reynaldo Mathis

190

M

1:38.6

12:32.7

12:32.7

8:21

17

Patrick Nunez Fal

954

M

1:51.4

12:45.5

12:45.5

8:30

18

Romeo Benavente Benavides

917

M

1:52.4

12:46.6

12:46.6

8:31

19

Benny Cadena Hebbronville

1097

M

1:52.8

12:47.0

12:47.0

8:31

20

Benjamin Salinas Driscoll

892

M

2:08.0

13:02.1

13:02.1

8:41

21

Omar Vega Idea Edinburg

1004

M

2:13.7

13:07.9

13:07.9

8:45

22

Angel Rodriguez PREMONT COLLEGIATE

860

M

2:16.5

13:10.6

13:10.6

8:47

23

Leonel Guerreo Hebbronville

1099

M

2:22.5

13:16.7

13:16.7

8:51

24

Uziel Vasquez Idea Edinburg

1003

M

2:27.6

13:21.7

13:21.7

8:54

25

Will Schultz IWA

782

M

2:31.8

13:25.9

13:25.9

8:57

26

Ybarra Elyon Mathis

194

M

2:39.8

13:34.0

13:34.0

9:03

27

Ezra Villarreal IWA

786

M

2:40.1

13:34.2

13:34.2

9:03

28

Juan Mata Driscoll

895

M

2:47.1

13:41.2

13:41.2

9:07

29

Arnold Carpentier Hebbronville

112

M

2:52.3

13:46.5

13:46.5

9:11

30

Trey Lavato IWA

789

M

2:54.0

13:48.1

13:48.1

9:12

31

Johnaven Vasquez Hebbronville

111

M

3:02.9

13:57.1

13:57.1

9:18

32

Nicholas Trigger IWA

799

M

3:03.0

13:57.1

13:57.1

9:18

33

Josue Quintanilla Idea Edinburg

1005

M

3:04.9

13:59.1

13:59.1

9:19

34

Juan Garcia Driscoll

894

M

3:05.7

13:59.8

13:59.8

9:19

35

Barrera Jacob Mathis

188

M

3:07.1

14:01.2

14:01.2

9:21

36

Trent Garcia Driscoll

900

M

3:10.9

14:05.0

14:05.0

9:23

37

Farias Sergio Mathis

189

M

3:20.2

14:14.3

14:14.3

9:29

38

Dominque Lopez Fal

957

M

3:21.3

14:15.5

14:15.5

9:30

39

Jauquin Guzman Driscoll

893

M

3:37.1

14:31.2

14:31.2

9:41

40

Efren Martinez Idea Edinburg

1008

M

3:44.5

14:38.6

14:38.6

9:45

41

JA Perez Hebbronville

113

M

3:45.6

14:39.7

14:39.7

9:46

42

Hernandez Isaiah Mathis

195

M

3:51.9

14:46.0

14:46.0

9:51

43

Ryan Chapa Driscoll

896

M

4:17.8

15:12.0

15:12.0

10:08

44

Arnold Mireles Fal

956

M

4:20.8

15:14.9

15:14.9

10:09

45

Tamez Daniel Mathis

192

M

4:31.5

15:25.6

15:25.6

10:17

46

Medrano Christopher Mathis

193

M

4:49.1

15:43.2

15:43.2

10:29

47

Regino Benavides Fal

958

M

4:49.4

15:43.5

15:43.5

10:29

48

Joe Michael Cisneros Fal

952

M

5:08.5

16:02.6

16:02.6

10:41

49

Gael Rivera Idea Edinburg

1007

M

5:13.0

16:07.2

16:07.2

10:45

50

Michael Fergie IWA

792

M

5:17.9

16:12.1

16:12.1

10:48

51

Eduardo Garza Idea Edinburg

1006

M

5:31.0

16:25.1

16:25.1

10:57

52

Sam Vela Benavides

919

M

5:34.6

16:28.7

16:28.7

10:59

53

Edward Valadez IWA

785

M

5:36.6

16:30.8

16:30.8

11:00

54

Alex Barrera Fal

951

M

7:08.6

18:02.7

18:02.7

12:01

55

Francisco Garcia III Hebbronville

114

M

8:52.7

19:46.8

19:46.8

13:11

*Overall place among males only