54th Annual Falfurrias XC Invitational

September 01, 2018


Results By: Zapata Roadrunners Road Racing

Overall Finish List - Girls

8th Grade Boys / Girls

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

1

(< 5)

218

Heather Torres San Diego

15:45.0

7:53/M

8

 

2

1

647

Bella Borchardt SGA Lions

15:57.2

7:59/M

8

 

3

2

520

Dez Vela Driscoll

16:24.0

8:12/M

8

 

4

(< 5)

70

Teagan Gonzales IWA

16:41.8

8:21/M

7

 

5

3

34

Sarah Moralez Premont

17:01.0

8:31/M

8

 

6

4

807

Ali Garza Agua Dulce

17:25.3

8:43/M

8

 

7

5

758

Jolene Serna Mathis

17:38.2

8:49/M

8

 

8

(< 5)

101

Destiny Sepulveda Falfurrias

17:45.1

8:53/M

8

 

9

6

517

Rylee Vasquez Driscoll

17:51.7

8:56/M

8

 

10

(< 5)

219

Zoe Trevino San Diego

17:57.6

8:59/M

8

 

11

7

648

Julia Guerrero SGA Lions

18:04.9

9:02/M

8

 

12

(< 5)

189

Jennifer Martinez Lasara

18:05.0

9:03/M

8

 

13

8

30

Andrea Cantu Premont

18:05.0

9:03/M

8

 

14

9

592

Deandra Jordan RIVIERA

18:05.1

9:03/M

8

 

15

10

33

Hannah Lozano Premont

18:07.8

9:04/M

8

 

16

11

31

Sierra Cantu Premont

18:10.3

9:05/M

8

 

17

12

595

Mikaela Castillo RIVIERA

18:28.0

9:14/M

8

 

18

13

35

Miryna Villarreal Premont

18:49.5

9:25/M

8

 

19

14

811

Renee Saenz Agua Dulce

18:56.5

9:28/M

8

 

20

(< 5)

78

Sophia Metz IWA

18:58.6

9:29/M

8

 

21

15

650

Madeline Moreno SGA Lions

19:00.0

9:30/M

8

 

22

16

518

Katie Ramirez Driscoll

19:00.4

9:30/M

8

 

23

17

594

Kaitlyn Grover RIVIERA

19:09.4

9:35/M

8

 

24

18

522

Aralyn Burt Driscoll

19:25.9

9:43/M

8

 

25

(< 5)

80

Hannah Roberts IWA

19:45.0

9:53/M

8

 

26

19

652

Miranda Salas SGA Lions

19:49.4

9:55/M

8

 

27

20

757

Keiandra Ross Mathis

20:02.2

10:01/M

8

 

28

21

756

Gigi Longoria Mathis

20:21.0

10:11/M

8

 

29

(< 5)

297

Lorena Rodriguez Freer

20:24.0

10:12/M

8

 

30

(< 5)

217

Sierra Tanguma San Diego

20:36.2

10:18/M

8

 

31

22

523

Layla Lopez Driscoll

20:43.2

10:22/M

8

 

32

(< 5)

694

Karissa Torres Hebbronville

20:48.6

10:24/M

8

 

33

(< 5)

79

Patience Orms IWA

20:54.2

10:27/M

8

 

34

23

810

Veronica Ramirez Agua Dulce

21:08.7

10:34/M

8

 

35

24

808

Jade Hernandez Agua Dulce

21:27.2

10:44/M

8

 

36

(< 5)

170

Jasmine Perez H.M. King

21:35.2

10:48/M

8

 

37

25

755

Jailynn Garcia Mathis

21:43.4

10:52/M

8

 

38

26

519

Isabel Cazares Driscoll

21:50.2

10:55/M

8

 

39

27

521

Klarissa Gonzalez Driscoll

22:01.3

11:01/M

8

 

40

28

32

Destany Lamas Premont

22:08.4

11:04/M

8

 

41

29

598

Brooklyn Faris RIVIERA

22:22.7

11:11/M

8

 

42

(< 5)

100

Allison Galindo Falfurrias

22:25.9

11:13/M

8

 

43

(< 5)

309

Jssmine Prado Knights

22:36.9

11:18/M

8

 

44

30

760

Kaila Sanchez Mathis

22:49.3

11:25/M

8

 

45

31

593

Gianna Cantu RIVIERA

23:13.8

11:37/M

8

 

46

32

651

Alexa Ramirez SGA Lions

23:21.2

11:41/M

8

 

47

(< 5)

190

Kristal Contreras Lasara

23:27.5

11:44/M

8

 

48

(< 5)

727

Mackenzie Sanders Freer

23:33.0

11:47/M

8

 

49

(< 5)

299

Kadee Salinas Freer

23:46.4

11:53/M

8

 

50

33

591

Jazmin Longoria RIVIERA

23:52.7

11:56/M

8

 

51

34

597

Sofia Barrera RIVIERA

24:00.5

12:00/M

8

 

52

35

653

Precious Silguero SGA Lions

24:22.6

12:11/M

8

 

53

(< 5)

304

Suri Rios Knights

24:24.3

12:12/M

7

 

54

(< 5)

99

Isabella Garza Falfurrias

24:26.1

12:13/M

8

 

55

(> 7)

596

Shaylyn Medrano RIVIERA

24:41.5

12:21/M

8

 

56

36

809

Marilena Ramirez Agua Dulce

25:02.7

12:31/M

8

 

57

(< 5)

102

Madison Castillo Falfurrias

25:25.2

12:43/M

8

 

58

(< 5)

310

Jakara Cantu Knights

26:10.4

13:05/M

8

 

59

(> 7)

599

Jaden Rios RIVIERA

26:43.4

13:22/M

8

 

 

Overall Finish List - Boys

 

8th Grade Boys / Girls

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

1

(< 5)

255

Marc Corpus Weslaco

12:39.0

6:20/M

8

 

2

(< 5)

726

Jayden Guajardo Ben Bolt

13:01.7

6:31/M

8

 

3

(< 5)

368

Christian Gonzalez VALLEY VIEW

13:37.9

6:49/M

8

 

4

1

801

Jaime Ramirez Agua Dulce

13:41.1

6:51/M

8

 

5

2

20

Christian Garcia Premont

14:07.1

7:04/M

8

 

6

3

19

Fancisco Davila Premont

14:18.8

7:09/M

8

 

7

4

504

Anjil Pena Driscoll

14:33.5

7:17/M

8

 

8

5

805

Nemo Jacobo Agua Dulce

14:34.9

7:17/M

8

 

9

6

23

Santiago De Leon Premont

14:35.6

7:18/M

8

 

10

7

806

Desmin Garcia Agua Dulce

14:42.7

7:21/M

8

 

11

(< 5)

366

Abraham Martinez VALLEY VIEW

14:49.6

7:25/M

8

 

12

8

706

Anthony Cisneros Hebbronville

15:07.6

7:34/M

8

 

13

9

751

John Paiz Mathis

15:09.5

7:35/M

8

 

14

10

21

Esteban La Fuente Premont

15:23.1

7:42/M

8

 

15

(< 5)

611

Oscar Trevino RIVIERA

15:30.3

7:45/M

8

 

16

11

50

Jacob Lopez IWA

15:31.8

7:46/M

8

 

17

(< 5)

109

Zach Smith Falfurrias

15:38.5

7:49/M

8

 

18

12

506

Jose Falcon Driscoll

15:39.3

7:50/M

8

 

19

13

24

Antonio Saenz Premont

15:43.1

7:52/M

8

 

20

14

663

Kayden McClure SGA Lions

15:51.1

7:56/M

8

 

21

15

661

Ryan Carrillo SGA Lions

15:56.2

7:58/M

8

 

22

16

503

Tristian Torres Driscoll

15:57.3

7:59/M

8

 

23

17

500

Avery Mata Driscoll

16:06.7

8:03/M

8

 

24

18

711

Dylan Holbien Hebbronville

16:22.6

8:11/M

8

 

25

19

704

Hector Garcia Hebbronville

16:24.3

8:12/M

8

 

26

20

17

Andrew Chrisitan Premont

16:33.2

8:17/M

8

 

27

21

803

Rj Ramirez Agua Dulce

16:33.2

8:17/M

8

 

28

22

752

Juan Resio Mathis

16:51.8

8:26/M

8

 

29

23

710

Armando Martinez Hebbronville

16:52.4

8:26/M

8

 

30

24

43

Jameson Burke IWA

16:56.9

8:28/M

8

 

31

25

665

Adam Silva SGA Lions

17:00.7

8:30/M

8

 

32

26

746

Justin Cruz Mathis

17:12.7

8:36/M

8

 

33

27

39

Cameron Aleman IWA

17:19.4

8:40/M

8

 

34

28

502

Aaron Ruiz Driscoll

17:23.1

8:42/M

8

 

35

29

753

Nicholas Rodriguez Mathis

17:34.9

8:47/M

8

 

36

(< 5)

614

Rollie Garcia RIVIERA

17:37.0

8:49/M

8

 

37

(< 5)

724

Talaine Mohammed Ben Bolt

17:41.4

8:51/M

8

 

38

30

664

Michael Seals SGA Lions

17:46.2

8:53/M

8

 

39

31

58

Christian Ritch IWA

17:57.0

8:59/M

8

 

40

32

708

Nicolas Salinas Hebbronville

18:02.6

9:01/M

8

 

41

33

709

Cristian Cantu Hebbronville

18:14.1

9:07/M

8

 

42

34

662

Priyam Kumar SGA Lions

18:34.8

9:17/M

8

 

43

35

747

Ivan Gonzales Mathis

18:46.2

9:23/M

8

 

44

(< 5)

725

Dashawn Mohammed Ben Bolt

18:54.2

9:27/M

8

 

45

36

754

Jonathan Tanguma Mathis

18:59.6

9:30/M

8

 

46

37

745

Jacob Castro Mathis

18:59.7

9:30/M

8

 

47

38

505

Jack Faske Driscoll

19:10.0

9:35/M

8

 

48

39

802

Lorenzo Garza Agua Dulce

19:25.1

9:43/M

8

 

49

40

55

Jonah Montez IWA

19:35.8

9:48/M

8

 

50

41

22

Dylan Rodriguez Premont

19:38.6

9:49/M

8

 

51

(< 5)

612

Robert Mayo RIVIERA

20:06.8

10:03/M

8

 

52

(< 5)

613

Tommy Bravo RIVIERA

20:12.7

10:06/M

8

 

53

42

705

Robert Medina Hebbronville

20:45.5

10:23/M

8

 

54

43

804

Ezekiel Benavides Agua Dulce

21:12.5

10:36/M

8

 

55

(< 5)

108

David Salazar Falfurrias

21:34.2

10:47/M

8

 

56

(< 5)

313

Ricardo Deleon Knights

22:02.2

11:01/M

8

 

57

(< 5)

312

Elijah Reeder Knights

22:20.7

11:10/M

8

 

58

(> 7)

703

Alvaro Landa Hebbronville

23:08.4

11:34/M

8

 

59

(< 5)

110

Eli Oropeza Falfurrias

23:18.0

11:39/M

8

 

60

(> 7)

18

Jasiah Conde Premont

24:31.8

12:16/M

8

 

61

(< 5)

311

Guadalupe Guerra Knights

24:57.6

12:29/M

8