53rd Annual Falfurrias XC Invitational 7th Grade Boys & Girls

Overall Finish List

September 02, 2017


Results By: Zapata Roadrunners Road Racing

Place*

Name Team

Bib No

Gender

Time Back

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Lorenzo Pedroza Hebbronville

1079

M

 

11:21.3

11:21.3

 

2

Franky Davila Premont

843

M

0:04.6

11:25.9

11:25.9

 

3

Manny Pelagio Driscoll

889

M

0:48.3

12:09.6

12:09.6

 

4

Anjil Pena Driscoll

888

M

0:52.0

12:13.3

12:13.3

 

5

Anthony Cisneros Hebbronville

1085

M

1:00.8

12:22.1

12:22.1

 

6

Dos LaFuente Premont

841

M

1:12.2

12:33.5

12:33.5

 

7

Paiz Gabriel Mathis

179

M

1:27.0

12:48.3

12:48.3

 

8

Cruz Roger Mathis

177

M

1:29.8

12:51.1

12:51.1

 

9

Avery Mata Driscoll

883

M

1:33.6

12:54.9

12:54.9

 

10

Dathan Lomas Driscoll

887

M

1:53.5

13:14.8

13:14.8

 

11

Andrew Christian Premont

842

M

2:03.8

13:25.1

13:25.1

 

12

Paiz John Michael Mathis

175

M

2:15.4

13:36.7

13:36.7

 

13

Tristen Torres Driscoll

891

M

2:21.2

13:42.5

13:42.5

 

14

Cruz Justin Mathis

173

M

2:34.5

13:55.8

13:55.8

 

15

Tanguma Jonathan Mathis

176

M

2:56.2

14:17.5

14:17.5

 

16

Torres Geronimo Mathis

180

M

3:03.9

14:25.2

14:25.2

 

17

Samuel Garcia Premont

845

M

3:24.7

14:46.0

14:46.0

 

18

Cruz Estevan Mathis

178

M

3:36.7

14:58.0

14:58.0

 

19

Aaron Ruiz Driscoll

886

M

3:46.5

15:07.8

15:07.8

 

20

Guadalupe Chapa Hebbronville

1080

M

3:55.9

15:17.2

15:17.2

 

21

Rodriguez Nicholas Mathis

181

M

4:00.2

15:21.5

15:21.5

 

22

Paul McNiff IWA

793

M

4:02.0

15:23.3

15:23.3

 

23

Kiernan Cruger IWA

790

M

4:24.0

15:45.3

15:45.3

 

24

Felo Rangel Fal

225

M

4:25.3

15:46.6

15:46.6

 

25

Jonah Montez IWA

781

M

4:25.3

15:46.6

15:46.6

 

26

Aaron Mireles Fal

959

M

4:27.5

15:48.8

15:48.8

 

27

Santi DeLeon Fal

961

M

4:30.2

15:51.5

15:51.5

 

28

JJ Falcon Driscoll

885

M

4:31.2

15:52.5

15:52.5

 

29

Christian Morin Driscoll

884

M

4:48.0

16:09.3

16:09.3

 

30

Christian Ritch IWA

803

M

4:58.4

16:19.7

16:19.7

 

31

David Matl IWA

787

M

5:49.1

17:10.4

17:10.4

 

32

Jack Faske Driscoll

890

M

6:04.2

17:25.5

17:25.5

 

33

Daniel Barrera Idea Edinburg

1009

M

6:08.6

17:29.9

17:29.9

 

34

Hector Garcia III Hebbronville

1084

M

6:31.3

17:52.6

17:52.6

 

35

Castro Jacob Mathis

174

M

6:51.2

18:12.5

18:12.5

 

36

Alvaro Landa Hebbronville

1081

M

7:43.3

19:04.6

19:04.6

 

37

Guzman Dylan Mathis

172

M

7:48.2

19:09.5

19:09.5

 

38

Sabby Pena Hebbronville

1083

M

8:04.9

19:26.2

19:26.2

 

39

Javier Pena Idea Edinburg

1010

M

8:12.2

19:33.5

19:33.5

 

40

Mason Martinez Fal

960

M

11:35.6

22:56.9

22:56.9

 

*Overall place among males only