54th Annual Falfurrias XC Invitational

September 01, 2018


Results By: Zapata Roadrunners Road Racing

Overall Finish List - Girls

7th Grade Boys / Girls

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

1

1

655

Logan Borchardt SGA Lions

15:43.5

7:52/M

7

 

2

2

656

Adriana Mireles SGA Lions

16:04.5

8:02/M

7

 

3

(< 5)

191

Amy Zuniga Lasara

16:36.7

8:18/M

7

 

4

3

589

Sami Barker RIVIERA

17:35.7

8:48/M

7

 

5

4

660

Trinity Silguero SGA Lions

17:40.1

8:50/M

7

 

6

5

657

Isabel Padilla SGA Lions

17:48.3

8:54/M

7

 

7

6

659

Mia Rivera SGA Lions

17:56.4

8:58/M

7

 

8

(< 5)

68

Tatum Neilson IWA

17:56.6

8:58/M

6

 

9

7

658

Taylor Reyes SGA Lions

18:11.7

9:06/M

7

 

10

(< 5)

224

Taylor Garcia San Diego

18:19.9

9:10/M

7

 

11

8

527

Marissa Escobar Driscoll

19:35.4

9:48/M

7

 

12

9

526

Isabella Sanchez Driscoll

20:24.9

10:12/M

7

 

13

(< 5)

816

Thania Flores Agua Dulce

20:32.1

10:16/M

7

 

14

10

586

Skylar Ramos RIVIERA

20:36.4

10:18/M

7

 

15

11

528

Zada Longoria Driscoll

20:37.5

10:19/M

7

 

16

12

94

Dayna Munoz Falfurrias

21:09.7

10:35/M

7

 

17

13

686

Hadassah Garza Hebbronville

21:26.6

10:43/M

7

 

18

14

767

Camila Citro Mathis

21:47.2

10:54/M

7

 

19

(< 5)

815

Aliyanna Pacheco Agua Dulce

22:02.8

11:01/M

7

 

20

15

585

Kaitlyn Medlock RIVIERA

22:08.5

11:04/M

7

 

21

(< 5)

817

Bella Perez Agua Dulce

22:23.9

11:12/M

7

 

22

16

587

Abigail Alegria RIVIERA

22:27.7

11:14/M

7

 

23

(< 5)

71

Ava Goodman IWA

22:32.3

11:16/M

7

 

24

(< 5)

226

Laney Rodriguez San Diego

22:39.4

11:20/M

7

 

25

17

97

Kayci Menchaca Falfurrias

22:43.9

11:22/M

7

 

26

18

768

Lindsey Gutierrez Mathis

22:51.6

11:26/M

7

 

27

19

96

Alaine Carrera Falfurrias

23:00.4

11:30/M

7

 

28

(< 5)

225

Abby Rodriguez San Diego

23:02.3

11:31/M

7

 

29

20

692

Caleih Torres Hebbronville

23:05.0

11:33/M

7

 

30

21

687

Mireya Cantu Hebbronville

23:07.4

11:34/M

7

 

31

22

524

Gabi Almaguer Driscoll

23:28.4

11:44/M

7

 

32

23

95

Jaylin Alegria Falfurrias

23:31.6

11:46/M

7

 

33

24

525

Barbara Galvan Driscoll

23:32.8

11:46/M

7

 

34

25

584

Lauren Webb RIVIERA

23:43.2

11:52/M

7

 

35

26

690

Aissa Martinez Hebbronville

23:43.7

11:52/M

7

 

36

27

688

Natasha Gutierrez Hebbronville

23:52.4

11:56/M

7

 

37

28

590

Layla Cantu RIVIERA

23:56.6

11:58/M

7

 

38

29

530

Camille Torres Driscoll

24:21.5

12:11/M

7

 

39

(< 5)

37

Samara Morgan Premont

24:26.5

12:13/M

7

 

40

30

770

Laura Resio Mathis

24:35.5

12:18/M

7

 

41

(< 5)

69

Calista Wood IWA

25:02.9

12:31/M

6

 

42

(< 5)

72

Sydney Jackson IWA

25:03.8

12:32/M

7

 

43

31

771

Ysabelle Westbrook Mathis

25:27.8

12:44/M

7

 

44

32

769

Makayla Longoria Mathis

26:18.0

13:09/M

7

 

45

(< 5)

303

Evelyn Cortes Knights

27:24.3

13:42/M

7

 

46

33

766

Angel Carranza Mathis

27:42.9

13:51/M

7

 

47

34

529

Ally Silguero Driscoll

28:42.1

14:21/M

7

 

48

35

588

Haley Alegria RIVIERA

32:26.8

16:13/M

7

 

49

36

98

Megan Cabrera Falfurrias

32:56.0

16:28/M

7

 

 

Overall Finish List - Boys

 

7th Grade Boys / Girls

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

1

1

512

Reid Garcia Driscoll

13:29.7

6:45/M

7

 

2

(< 5)

25

Ramiro Luna Premont

14:30.9

7:15/M

7

 

3

2

669

Diego Martinez SGA Lions

14:45.7

7:23/M

7

 

4

3

762

Ayden Romero Mathis

15:28.9

7:44/M

7

 

5

4

515

Arnold Sanchez Driscoll

15:40.1

7:50/M

7

 

6

5

60

Edmund Thomas IWA

15:50.8

7:55/M

7

 

7

(< 5)

221

Romula Torres San Diego

15:52.2

7:56/M

7

 

8

6

46

Matthew Cory IWA

15:56.9

7:58/M

6

 

9

(< 5)

180

Nathaniel Fuentes Lasara

16:02.8

8:01/M

7

 

10

7

604

Peyton Borden RIVIERA

16:16.2

8:08/M

7

 

11

8

501

Dathan Lomas Driscoll

16:16.9

8:08/M

8

 

12

(< 5)

814

Isaiah Lopez Agua Dulce

16:33.0

8:17/M

7

 

13

9

507

Devon Guerro Driscoll

16:44.5

8:22/M

7

 

14

10

702

Joseph Benavides Hebbronville

17:05.3

8:33/M

7

 

15

11

668

Jacob Grimes-Ramirez SGA Lions

17:05.3

8:33/M

7

 

16

12

511

David Taylor Driscoll

17:15.9

8:38/M

7

 

17

13

54

Peyton Miller IWA

17:19.2

8:40/M

6

 

18

14

53

Paul McNiff IWA

17:35.8

8:48/M

7

 

19

15

509

Damon Perez Driscoll

17:44.0

8:52/M

7

 

20

16

667

Jovanni Garces SGA Lions

17:52.9

8:56/M

7

 

21

17

670

Adin Ruiz SGA Lions

17:54.1

8:57/M

7

 

22

(< 5)

27

Aaron McCarty Premont

17:54.6

8:57/M

7

 

23

18

103

Gus Esquivel Falfurrias

17:59.2

9:00/M

7

 

24

19

607

Jimmy Gallardo RIVIERA

18:05.0

9:03/M

7

 

25

(< 5)

29

Zachary Narvaiz Premont

18:08.3

9:04/M

7

 

26

20

508

Isaac Colunga Driscoll

18:15.4

9:08/M

7

 

27

21

106

Malachi Regalado Falfurrias

18:33.9

9:17/M

7

 

28

(> 7)

513

Kace Owen Driscoll

18:36.1

9:18/M

7

 

29

22

66

Weston York IWA

18:49.0

9:25/M

6

 

30

(< 5)

220

Gabriel Mendoza San Diego

19:17.1

9:39/M

7

 

31

(> 7)

516

Samual Ronje Driscoll

19:27.8

9:44/M

7

 

32

23

65

Shamus Ward IWA

19:35.3

9:48/M

7

 

33

(< 5)

308

Isaac Soliz Knights

19:44.3

9:52/M

7

 

34

24

765

Adrian Ramirez Mathis

19:54.6

9:57/M

7

 

35

25

764

Tyler Trevino Mathis

20:02.7

10:01/M

7

 

36

26

105

Cristian Hernandez Falfurrias

20:10.6

10:05/M

7

 

37

(> 7)

510

Kohl Garcia Driscoll

20:14.7

10:07/M

7

 

38

27

606

Ryan Godfrey RIVIERA

20:17.5

10:09/M

7

 

39

28

600

Jacob Mendietta RIVIERA

20:17.5

10:09/M

7

 

40

29

666

Joshua Adkins SGA Lions

20:29.4

10:15/M

7

 

41

(< 5)

28

Ryan Garza Premont

20:33.4

10:17/M

7

 

42

(> 7)

514

Isiaha Saenz Driscoll

21:01.3

10:31/M

7

 

43

30

605

Walker Dobson RIVIERA

21:10.7

10:35/M

7

 

44

31

601

Martin Garcia RIVIERA

21:15.2

10:38/M

7

 

45

32

603

Orlie Suarez RIVIERA

21:20.5

10:40/M

7

 

46

33

701

Louie Martinez Hebbronville

21:22.5

10:41/M

7

 

47

34

763

Daniel Tanguma Mathis

21:31.4

10:46/M

7

 

48

(< 5)

813

Xavier Arredondo Agua Dulce

22:03.1

11:02/M

7

 

49

(> 7)

602

Rj Zavala RIVIERA

22:07.1

11:04/M

7

 

50

35

700

Jonah Salinas Hebbronville

22:11.1

11:06/M

7

 

51

(> 7)

609

Derrick Jordan RIVIERA

22:42.9

11:21/M

7

 

52

36

61

Jonathan Tindall IWA

22:50.0

11:25/M

7

 

53

37

699

Isaac Solis Hebbronville

23:04.7

11:32/M

7

 

54

(< 5)

223

Salinas Jason San Diego

23:18.0

11:39/M

7

 

55

38

104

Rene Reyes III Falfurrias

23:41.6

11:51/M

7

 

56

(> 7)

610

Vincent Suarez RIVIERA

23:42.6

11:51/M

7

 

57

39

107

John Mangel Falfurrias

23:51.5

11:56/M

7

 

58

(< 5)

222

Carlos Trevino San Diego

23:59.8

12:00/M

7

 

59

(> 7)

608

Nick Lopez RIVIERA

24:33.3

12:17/M

7

 

60

40

761

Christian Kolterman Mathis

26:10.3

13:05/M

7

 

61

41

706

Anthony Cisneros Hebbronville

27:38.1

13:49/M

8