Walter Reyna Classic XC Invitational

September 10, 2022


Results by: Zapata Roadrunners Road Racing

Final Team Results - Boys

7th Grade Boys & Girls

Team - Bishop MS

Finish Position - 1

Team Score (places): 43

Team Score (times): 1:19:49.0

Ave Time:15:57.8

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1162 Salvador Lara 7 2 2 13:51.7 13:51.7 0:48.5
2 1161 Ramon Chavez 7 5 7 14:00.5 27:52.2 0:57.3
3 1160 Isaiah Torres 7 6 13 14:23.2 42:15.4 1:20.0
4 1164 Deven Lopez 7 8 21 15:08.5 57:24.0 2:05.3
5 1163 Gunner Roop 7 22 43 22:24.9 1:19:49.0 9:21.8

Team - Ricardo ISD

Finish Position - 2

Team Score (places): 51

Team Score (times): 1:22:53.8

Ave Time:16:34.7

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 8 Bryce Diaz 7 1 1 13:03.1 13:03.1 0:00.0
2 11 Caden Ross 7 4 5 13:55.7 26:58.9 0:52.5
3 9 Anthony Juarez 7 11 16 15:37.7 42:36.6 2:34.5
4 7 Adan De La Cruz 7 16 32 19:39.9 1:02:16.6 6:36.8
5 6 Cameron Babcock 7 19 51 20:37.2 1:22:53.8 7:34.0
6 12 Jasper Sanchez 7 (21)   21:36.4 1:44:30.2 8:33.2
7 10 Joshua Lazaro 7 (23)   23:44.8 2:08:15.0 10:41.6

Team - Driscoll MS

Finish Position - 3

Team Score (places): 52

Team Score (times): 1:21:04.8

Ave Time:16:12.9

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1006 Michael Escobar 7 3 3 13:53.2 13:53.2 0:50.0
2 1010 Eli Medina 7 9 12 15:24.0 29:17.3 2:20.8
3 1009 Jose Sanchez 7 10 22 15:35.4 44:52.7 2:32.2
4 1008 Raiden Gonzalez 7 13 35 16:06.8 1:00:59.5 3:03.6
5 1007 Beau Vasquez 7 17 52 20:05.2 1:21:04.8 7:02.0
6 1011 Saul Pena 7 (18)   20:06.4 1:41:11.2 7:03.2

Team - Laredo Harmony MS

Finish Position - 4

Team Score (places): 68

Team Score (times): 1:27:10.6

Ave Time:17:26.1

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1137 Gio Barzola 7 7 7 14:54.5 14:54.5 1:51.3
2 1135 Alejandro Cabellero 7 12 19 16:06.3 31:00.9 3:03.1
3 1138 Christian Campa 7 14 33 17:09.5 48:10.4 4:06.3
4 1136 Andres Cabellero 7 15 48 17:31.2 1:05:41.7 4:28.0
5 1139 Nico Cantu 7 20 68 21:28.9 1:27:10.6 8:25.7

Team - Jubilee Knights

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1038 Garett Garza 6TH Less Than 5   18:47.5 18:47.5 5:44.3
2 1039 Raphael Valdez 6TH Less Than 5   21:49.1 40:36.6 8:45.9
3 1041 Isaiah Gonzalez 6TH Less Than 5   22:29.7 1:03:06.3 9:26.5

Team - Gillette MS

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1034 Joaquin Cortez 7 Less Than 5   22:52.1 22:52.1 9:48.9
2 1033 Aiden Ramos 7 Less Than 5   23:48.6 46:40.7 10:45.4

Team - Santa Gertrudis MS

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1214 Michael Munoz 7 Less Than 5   14:41.9 14:41.9 1:38.8
2 1215 Raul MacIas 7 Less Than 5   18:27.8 33:09.8 5:24.6

Team - George West MS

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1265 Mason Braune 7 Less Than 5   14:03.7 14:03.7 1:00.5
2 1264 Matt Trbula 7 Less Than 5   17:21.6 31:25.3 4:18.4

Team - Falfurrias MS

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1367 Shane Salinas 7 Less Than 5   14:24.7 14:24.7 1:21.5
2 1368 Carlos Martinez 7 Less Than 5   14:34.3 28:59.1 1:31.2

Team - Premont MS

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1394 Vicente Gonzalez 7 Less Than 5   14:39.9 14:39.9 1:36.7
2 1393 Levi Luna 7 Less Than 5   15:00.3 29:40.2 1:57.2

Team - Ben Bolt MS

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1026 Gabriel Cavazos 7 Less Than 5   17:01.1 17:01.1 3:57.9

Team - Freer MS

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1103 Samuel Ruiz 7 Less Than 5   16:16.2 16:16.2 3:13.0

Team - Agua Dulce MS

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1310 Christian Garcia 7TH Less Than 5   13:08.7 13:08.7 0:05.5

Final Team Results - Boys

7th Grade Boys & Girls

Team - Ricardo MS

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 25 Nathan Flannery 8 Less Than 5   19:11.4 19:11.4 6:08.2
2 29 Matthew Reyna 8 Less Than 5   21:48.0 40:59.4 8:44.8