St. Augustine - Dr. Marissa Keene XC Invitational

September 24, 2022


Results by: Zapata Roadrunners Road Racing

Overall Finish List - Girls

8th Grade Boys & Girls

8th Grade

O'All Place Score Bib No Name Team Time Pace Grade
1 (< 5) 859 Nataly Martinez Lamar Bruni Vergara MS 12:35.3 6:18/M 8TH
2 1 121 Aylin Gomez CIGARROA MIDDLE 12:51.7 6:26/M 8
3 2 1539 Kassandra Vela United South MS 12:53.7 6:27/M 8TH
4 3 1413 Samantha Villezcas United MS 13:15.5 6:38/M 8TH
5 4 1566 Villareal Alexandra Washington Middle 13:19.7 6:40/M 8TH
6 5 1538 Izari Soto United South MS 13:23.9 6:42/M 8TH
7 6 122 Johana Salazar CIGARROA MIDDLE 13:27.8 6:44/M 8
8 7 261 Corrine Jackson M.B. Lamar MS 13:36.4 6:48/M 8
9 8 834 Victoria Collins Trautmann MS 13:41.2 6:51/M 8
10 9 1540 Camila Villalba United South MS 13:46.2 6:53/M 8TH
11 10 1409 Giada Pena United MS 13:53.9 6:57/M 8TH
12 11 263 Marlen Lopez M.B. Lamar MS 13:56.6 6:58/M 8
13 12 1449 Katlelyn Cain Elias Herrera MS 14:03.3 7:02/M 8TH
14 13 1408 Brielle Lira United MS 14:06.4 7:03/M 8TH
15 14 1537 Miranda Morales United South MS 14:06.4 7:03/M 8TH
16 15 1406 Sofia Garza United MS 14:07.3 7:04/M 8TH
17 16 1458 Vanessa Villa Elias Herrera MS 14:24.3 7:12/M 8TH
18 17 266 Samantha Ibarra M.B. Lamar MS 14:25.9 7:13/M 8
19 18 27 Sofia Ramon Raul Perales Oilers 14:26.9 7:13/M 8TH
20 (< 5) 860 Yaretzi Salazar Lamar Bruni Vergara MS 14:28.3 7:14/M 8TH
21 19 1454 Dylanie Perez Elias Herrera MS 14:30.2 7:15/M 8TH
22 20 124 Genesis Morales CIGARROA MIDDLE 14:41.5 7:21/M 8
23 21 1564 Ortega Adelayla Washington Middle 14:54.8 7:27/M 8TH
24 22 108 Anabell Patino Memorial MS 14:56.7 7:28/M 8TH
25 23 835 Mia Esqueda Trautmann MS 15:05.1 7:33/M 8
26 24 1512 Ashley Sandoval AGMS PUMAS 15:11.3 7:36/M 8TH
27 25 1456 Claire De La Garza Elias Herrera MS 15:14.9 7:37/M 8TH
28 26 1534 Larissa Hinojosa United South MS 15:23.3 7:42/M 8TH
29 27 1451 Bella Reyes Elias Herrera MS 15:29.5 7:45/M 8TH
30 (< 5) 861 Abigail Vasquez Lamar Bruni Vergara MS 15:30.3 7:45/M 8TH
31 28 1510 Valerie Medina AGMS PUMAS 15:31.0 7:46/M 8TH
32 29 1535 Danielle Lara United South MS 15:35.9 7:48/M 8TH
33 30 1448 Miranda Lopez Orduna Elias Herrera MS 15:38.7 7:49/M 8TH
34 (< 5) 1593 Mia Garcia Clark Middle School 16:19.4 8:10/M 8TH
35 (< 5) 880 Danna Jasso Salvador Garcia MS 16:21.6 8:11/M 8TH
36 31 265 Samantha Guevara M.B. Lamar MS 16:25.7 8:13/M 8
37 32 1565 Pena Jenna Washington Middle 16:27.5 8:14/M 8TH
38 (< 5) 879 Emily Martinez Salvador Garcia MS 16:37.8 8:19/M 8TH
39 33 1562 Barragan Rochelle Washington Middle 16:40.4 8:20/M 8TH
40 34 1563 Cisneros Mia Washington Middle 16:44.7 8:22/M 8TH
41 35 1508 Allyson Gomez AGMS PUMAS 16:46.6 8:23/M 8TH
42 36 1411 Natalia Portillo United MS 16:51.9 8:26/M 8TH
43 37 1462 Emmalee Tamez Elias Herrera MS 16:52.4 8:26/M 8TH
44 38 105 Ashley Guzman Memorial MS 16:55.8 8:28/M 8TH
45 (< 5) 877 Sofia Badillo Salvador Garcia MS 17:05.9 8:33/M 8TH
46 39 125 Brisa Contreras CIGARROA MIDDLE 17:10.8 8:35/M 8
47 (< 5) 259 Karyme Cantu MOLINA GRIZZLIES 17:13.8 8:37/M 8
48 40 1412 Lucia Torres United MS 17:18.6 8:39/M 8TH
49 (> 7) 1465 Elena Aladino Elias Herrera MS 17:33.4 8:47/M 8TH
50 41 107 Anelle Molina Memorial MS 17:37.1 8:49/M 8TH
51 (> 7) 1459 Adalie Canales Elias Herrera MS 17:37.3 8:49/M 8TH
52 42 34 Valeria Duran Raul Perales Oilers 18:03.2 9:02/M 8TH
53 43 104 Ximena Buena Memorial MS 18:05.9 9:03/M 8TH
54 44 267 Sophia Barron M.B. Lamar MS 18:11.6 9:06/M 8
55 45 1507 Bella Hernandez AGMS PUMAS 18:18.6 9:09/M 8TH
56 (< 5) 862 Zabdi Roman Lamar Bruni Vergara MS 18:19.1 9:10/M 8TH
57 (< 5) 1592 Kati Saenz Clark Middle School 18:20.5 9:10/M 8TH
58 46 269 Emily Rodriguez M.B. Lamar MS 18:24.3 9:12/M 8
59 47 106 Daniela Hinojosa Memorial MS 18:25.0 9:13/M 8TH
60 (> 7) 1460 Ishla Contreras Elias Herrera MS 18:28.0 9:14/M 8TH
61 (> 7) 1464 Olivia Sanchez Elias Herrera MS 18:28.4 9:14/M 8TH
62 48 26 Sadey Gonzalez Raul Perales Oilers 18:29.7 9:15/M 8TH
63 49 1407 Paola Gonzalez United MS 18:30.8 9:15/M 8TH
64 50 264 Navil Espinoza M.B. Lamar MS 18:39.0 9:20/M 8
65 51 24 Edith Valdespino Raul Perales Oilers 18:45.2 9:23/M 8TH
66 (> 7) 270 Odalis Flores M.B. Lamar MS 18:45.4 9:23/M 8
67 (< 5) 1589 Emily Martinez Clark Middle School 18:48.2 9:24/M 8TH
68 (> 7) 1404 Daniella Fernandez United MS 19:05.6 9:33/M 8TH
69 52 123 Nataly Esquer CIGARROA MIDDLE 19:12.1 9:36/M 8
70 (< 5) 243 Allison Zavala Christen MS 19:25.7 9:43/M 8
71 (< 5) 241 Estrella Garcia Christen MS 19:30.4 9:45/M 8
72 (> 7) 1461 Rihanna Rodriguez Elias Herrera MS 19:57.1 9:59/M 8TH
73 53 833 Romina Benavides Trautmann MS 20:36.0 10:18/M 8
74 54 836 Xian Romo Trautmann MS 20:36.6 10:18/M 8
75 55 28 Camila Medellin Raul Perales Oilers 21:03.1 10:32/M 8TH
76 56 837 Vashti Sobrino Trautmann MS 21:22.1 10:41/M 8
77 57 31 Brianna Canales Raul Perales Oilers 21:30.3 10:45/M 8TH
78 (> 7) 1403 Kara Buentello United MS 21:33.8 10:47/M 8TH
79 58 32 Rachel Mendiola Raul Perales Oilers 21:48.7 10:54/M 8TH
80 (> 7) 33 Victoria Castillo Raul Perales Oilers 21:58.7 10:59/M 8TH
81 (< 5) 876 Dezaray Lopez Salvador Garcia MS 22:07.7 11:04/M 8TH
82 (< 5) 84 Isla Guerra Hebbronville 22:24.8 11:12/M 8
83 (> 7) 29 Yaneri Sanchez Raul Perales Oilers 22:55.8 11:28/M 8TH
84 59 109 Judy Rodriguez Memorial MS 23:11.0 11:36/M 8TH
85 60 110 Lissandra Rocha Memorial MS 23:11.5 11:36/M 8TH
86 61 1513 Hailey Santoyo AGMS PUMAS 23:20.9 11:40/M 8TH
87 (> 7) 25 Kayla Ramirez Raul Perales Oilers 23:27.4 11:44/M 8TH
88 (> 7) 1443 Isabella Arrango Elias Herrera MS 23:41.3 11:51/M 8TH
89 (> 7) 260 Darz Jacinto M.B. Lamar MS 25:51.2 12:56/M 8

Overall Finish List - Boys

8th Grade Boys & Girls

8th Grade

O'All Place Score Bib No Name Team Time Pace Grade
1 1 864 Chris Hernandez Lamar Bruni Vergara MS 10:29.0 5:15/M 8TH
2 2 863 Eddie Huitron Lamar Bruni Vergara MS 10:37.7 5:19/M 8TH
3 3 1544 David Onofre United South MS 11:19.8 5:40/M 8TH
4 4 37 Jose Guerrero Raul Perales Oilers 11:22.6 5:41/M 8TH
5 (< 5) 1692 Carlos Rodriguez M. B. Lamar MS 11:24.7 5:42/M 8
6 5 46 Jorge Lopez Raul Perales Oilers 11:27.5 5:44/M 8TH
7 (< 5) 1691 Jonathan Lerma M. B. Lamar MS 11:28.0 5:44/M 8
8 6 228 Osler Perez L.J. Christen MS 11:29.8 5:45/M 8
9 7 1567 De Alba Hector Washington Middle 11:33.3 5:47/M 8TH
10 8 1415 Adrian Flores United MS 11:37.9 5:49/M 8TH
11 (< 5) 1518 Joaquin Salazar AGMS PUMAS 11:46.0 5:53/M 8TH
12 9 1546 Mauro Rivera United South MS 11:54.9 5:57/M 8TH
13 (< 5) 1680 Gabriel Chavez Cigarroa Middle School 11:56.4 5:58/M 8TH
14 10 1417 Carlo Montiel United MS 11:58.1 5:59/M 8TH
15 11 45 Kamden Thompson Raul Perales Oilers 12:05.4 6:03/M 8TH
16 12 1569 Gonzazlez Mario Washington Middle 12:06.6 6:03/M 8TH
17 13 227 Jesse Olguin L.J. Christen MS 12:07.8 6:04/M 8
18 14 866 Max Salinas Lamar Bruni Vergara MS 12:08.5 6:04/M 8TH
19 (< 5) 117 Akyllis Morales Memorial MS 12:17.5 6:09/M 8TH
20 15 865 Nathen Hernandez Lamar Bruni Vergara MS 12:24.4 6:12/M 8TH
21 16 1570 Guardiola Braulio Washington Middle 12:25.0 6:13/M 8TH
22 17 43 Moises Hernandez Raul Perales Oilers 12:32.9 6:16/M 8TH
23 18 1547 Jesse Ramos United South MS 12:40.8 6:20/M 8TH
24 (< 5) 843 Edgar Longoria Trautmann MS 12:46.1 6:23/M 8
25 (< 5) 78 Alexis Aranbula Hebbronville 12:55.3 6:28/M 8
26 19 1541 Gerardo Becerra United South MS 12:55.6 6:28/M 8TH
27 20 1414 Gilbert Almaraz United MS 12:59.5 6:30/M 8TH
28 21 1573 Villareal Jose Washington Middle 12:59.9 6:30/M 8TH
29 22 1568 Garza Jesus Washington Middle 13:00.9 6:30/M 8TH
30 23 868 Nathaniel Rimocal Lamar Bruni Vergara MS 13:04.2 6:32/M 8TH
31 (< 5) 1467 Edward De La Garza Elias Herrera MS 13:23.2 6:42/M 8TH
32 (< 5) 1681 Josue Gonzalez Cigarroa Middle School 13:25.9 6:43/M 8TH
33 24 1572 Ventura Juan Washington Middle 13:27.4 6:44/M 8TH
34 (< 5) 839 Yahel Garcia Trautmann MS 13:32.0 6:46/M 8
35 25 1542 Miguel Gonzalez United South MS 13:37.9 6:49/M 8TH
36 (< 5) 840 Emmanuel Lopez Trautmann MS 13:38.6 6:49/M 8
37 26 1416 Jesse Medina United MS 13:39.9 6:50/M 8TH
38 (< 5) 112 Carlos Cervantes Memorial MS 13:42.1 6:51/M 8TH
39 27 42 Joel Mancia Raul Perales Oilers 13:47.8 6:54/M 8TH
40 28 36 Jeremy Veliz Raul Perales Oilers 13:48.0 6:54/M 8TH
41 (< 5) 76 Edthan Ramos Hebbronville 13:55.0 6:58/M 8
42 (< 5) 1679 Alejandro Balderas Cigarroa Middle School 13:56.7 6:58/M 8TH
43 29 48 Jesus Gutierrez Raul Perales Oilers 14:14.4 7:07/M 8TH
44 (> 7) 35 Angel Martinez Raul Perales Oilers 14:15.0 7:08/M 8TH
45 (< 5) 838 Carlos Garza Trautmann MS 14:15.3 7:08/M 8
46 30 221 Juan Patino L.J. Christen MS 14:18.4 7:09/M 8
47 31 871 Justin Centeno Lamar Bruni Vergara MS 14:22.2 7:11/M 8TH
48 (< 5) 1682 Eduardo Jimenez Cigarroa Middle School 14:38.9 7:19/M 8TH
49 (< 5) 75 Victor Garcia Hebbronville 14:39.9 7:20/M 8
50 32 223 Jurem Dominguez L.J. Christen MS 14:54.0 7:27/M 8
51 (> 7) 38 Miguel Zarsuela Raul Perales Oilers 15:04.1 7:32/M 8TH
52 (> 7) 40 Elean Serna Raul Perales Oilers 15:17.4 7:39/M 8TH
53 (< 5) 1514 Esteban Davila AGMS PUMAS 15:32.4 7:46/M 8TH
54 (< 5) 119 Armando Ponce Memorial MS 15:33.3 7:47/M 8TH
55 (< 5) 1468 Caleb Salinas Elias Herrera MS 15:38.5 7:49/M 8TH
56 (< 5) 1515 Jose Elizondo AGMS PUMAS 15:40.5 7:50/M 8TH
57 33 1543 Leo Limon United South MS 15:48.8 7:54/M 8TH
58 34 867 Jupiter Alvarez Lamar Bruni Vergara MS 15:52.1 7:56/M 8TH
59 35 224 Javier Pesina L.J. Christen MS 15:53.7 7:57/M 8
60 (< 5) 1694 Jonah Villarreal M. B. Lamar MS 16:02.7 8:01/M 8
61 (< 5) 1473 Gustavo Montemayor Elias Herrera MS 16:16.8 8:08/M 8TH
62 (< 5) 1517 Rodrigo Garza AGMS PUMAS 16:19.9 8:10/M 8TH
63 36 229 Damien Sanchez L.J. Christen MS 16:20.9 8:10/M 8
64 (> 7) 39 Jadiel Barbosa Raul Perales Oilers 16:22.6 8:11/M 8TH
65 37 1418 Aziel Quezada United MS 16:50.9 8:25/M 8TH
66 (< 5) 881 Mario Guzman Salvador Garcia MS 17:18.5 8:39/M 8TH
67 (< 5) 1693 Santiago Vasquez M. B. Lamar MS 17:26.7 8:43/M 8
68 (< 5) 111 Osbaldo Alvarado Memorial MS 17:34.0 8:47/M 8TH
69 (> 7) 870 Jesus Segovia Lamar Bruni Vergara MS 18:03.1 9:02/M 8TH
70 (> 7) 44 Hugo Torres Raul Perales Oilers 18:05.0 9:03/M 8TH
71 38 226 Miguel Nieto L.J. Christen MS 18:38.9 9:19/M 8
72 (> 7) 41 Angel Vazquez Raul Perales Oilers 21:48.3 10:54/M 8TH
73 (< 5) 883 Nathan Pesina Salvador Garcia MS 22:51.1 11:26/M 8TH