District 30-6A XC Championships

October 14, 2022


Results by: Zapata Roadrunners Road Racing

Overall Finish List - Boys

Varsity Boys

O'All Place Score Bib No Name Team Time Pace Grade
1 1 930 Josue Huitron LBJ 16:19.4 5:16/M SO
2 2 383 Michael Casso Alexander 16:24.0 5:17/M 11
3 3 927 Dylan Navarrete LBJ 16:32.5 5:20/M SR
4 4 384 Rolando Cazares Alexander 16:37.0 5:22/M 11
5 5 932 Francisco Dellanes LBJ 16:39.4 5:22/M SO
6 6 926 Dion Arriaga LBJ 17:03.3 5:30/M SR
7 7 579 Mikael Perez Del Rio 17:06.7 5:31/M 12
8 8 399 Aldo Cantu Laredo United 17:07.2 5:31/M 12
9 9 955 Rafael Rosas Garcia Eagle Pass 17:10.5 5:32/M 9
10 10 400 Diego Ramirez Laredo United 17:10.5 5:32/M 11
11 11 401 Aaron Viduarri Laredo United 17:10.5 5:32/M 10
12 12 931 Matthew Rodriguez LBJ 17:14.6 5:34/M SR
13 13 575 Damian Espinoza Del Rio 17:19.9 5:35/M 12
14 14 391 Jose Perez Alexander 17:20.3 5:36/M 12
15 15 577 Ely Losoya Del Rio 17:23.2 5:37/M 11
16 16 928 Amando Sanchez LBJ 17:27.8 5:38/M SR
17 17 578 Jonathan Mendoza Del Rio 17:41.1 5:42/M 11
18 18 580 Jose Ramirez Del Rio 17:41.4 5:42/M 12
19 19 956 Hugo Montejano Eagle Pass 17:46.9 5:44/M 12
20 20 929 Carlos Toscano LBJ 17:54.8 5:47/M SR
21 21 581 Rolando Rios Del Rio 17:55.3 5:47/M 12
22 22 402 Jose Cruz Laredo United 17:58.6 5:48/M 11
23 23 958 Carlos De Los Santos Eagle Pass 18:05.4 5:50/M 11
24 24 387 Johan Gonzalez Gutierrez Alexander 18:05.9 5:50/M 9
25 25 386 Anthony Gonzalez Alexander 18:07.8 5:51/M 9
26 26 403 Abraham Cruz Laredo United 18:10.6 5:52/M 12
27 27 953 Jorge Aguilar Eagle Pass 18:19.1 5:55/M 12
28 28 576 Joseph Fuentes Del Rio 18:21.1 5:55/M 12
29 29 959 Richard Perez Eagle Pass 18:23.3 5:56/M 10
30 30 562 Alexis Mortera United South 18:23.9 5:56/M 12
31 31 957 Cesar Martinez Eagle Pass 18:26.1 5:57/M 11
32 32 561 Javier Lopez United South 18:29.4 5:58/M 12
33 33 954 Marco Barrera Eagle Pass 18:33.9 5:59/M 11
34 34 564 Alfredo Palapa United South 18:35.2 6:00/M 11
35 35 404 Eduardo Guerra Laredo United 18:39.6 6:01/M 9
36 36 566 Emilio Ledesma United South 18:44.2 6:03/M 9
37 37 567 Arturo Serna United South 19:01.2 6:08/M 12
38 38 382 Esteban Avena Alexander 19:15.1 6:13/M 9
39 39 405 Matthew Rabago Laredo United 19:16.3 6:13/M 10
40 40 563 Daniel Mendoza United South 19:22.7 6:15/M 10
41 41 565 Gael Aguilar United South 19:25.1 6:16/M 10
42 42 397 David Trevino Alexander 19:45.8 6:23/M 9