Mustang Stampede XC Invitational

September 11, 2021


Results By Zapata Roadrunners Road Racing

Overall Finish List - Girls

Freshmen Boys & Girls

O'All Place Score Bib No Name Team Time Pace Grade  
1 (< 5) 2461 Nadine Perez Weslaco East HS 14:26.3 7:13/M 9  
2 1 2774 Valerie Medina Martin HS 15:55.6 7:58/M 9  
3 (< 5) 2459 Tea Martinez Weslaco East HS 16:40.9 8:20/M 9  
4 (< 5) 271 Kaitlin Gonzalez McAllen 16:58.0 8:29/M 9  
5 (< 5) 272 Nailea Billescas McAllen 17:32.9 8:46/M 9  
6 (< 5) 2392 Elva Acuna Donna 18:02.8 9:01/M 9  
7 2 2796 Abril Blanco Martin HS 18:17.6 9:09/M 9  
8 (< 5) 2458 Aris Cabrera Weslaco East HS 18:38.6 9:19/M 9  
9 (< 5) 270 Ezra Cavazos McAllen 19:22.8 9:41/M 9  
10 3 2795 Yazmin Ramirez Martin HS 20:32.7 10:16/M 9  
11 (< 5) 269 Briana Bentura McAllen 21:35.7 10:48/M 9  
12 4 2797 Riana Aguilar Martin HS 22:02.4 11:01/M 9  
13 5 2793 Yulisa Hernandez Martin HS 23:33.8 11:47/M 9  
14 6 2794 Dominique Rocha Martin HS 25:24.7 12:42/M 9  
15 (< 5) 2394 Jireh Dena Donna 25:34.9 12:47/M 9  

Overall Finish List - Boys

Freshmen Boys & Girls

O'All Place Score Bib No Name Team Time Pace Grade  
1 1 2478 Adrain Cabrera Laredo Martin 12:02.7 6:01/M  
2 (< 5) 2339 Rosbel Barrera Mission Eagles 12:23.2 6:12/M 9  
3 (< 5) 2286 Dylan Benavidez McAllen High 12:29.7 6:15/M 9  
4 2 2262 Adriano Gonzalez Economedes 12:36.5 6:18/M 9  
5 (< 5) 2755 Luis Gonzalez Southwest 12:41.0 6:21/M 9  
6 3 2480 Jesus Martinez Laredo Martin 12:44.3 6:22/M  
7 4 2263 Bryan Martinez Economedes 12:45.9 6:23/M 9  
8 5 2482 Yonathan Bonilla Laredo Martin 12:47.3 6:24/M  
9 (< 5) 2287 Ricardo Salinas McAllen High 12:52.7 6:26/M 9  
10 (< 5) 2374 Jorge Cantu Donna Redskins 12:53.1 6:27/M 9  
11 (< 5) 977 Israel Tamez McAllen Memorial 12:59.5 6:30/M 9  
12 6 2264 Henry Zuniga Economedes 12:59.5 6:30/M 9  
13 7 2265 Jesus Morin Economedes 13:03.9 6:32/M 9  
14 8 2488 Jairo Fernandez Laredo Martin 13:04.7 6:32/M  
15 9 2266 Ezequeil Castillo Economedes 13:05.6 6:33/M 9  
16 (< 5) 1361 Juan Picazo Edinburg 13:10.3 6:35/M 9  
17 (< 5) 2284 Aaron Estrada McAllen High 13:13.2 6:37/M 9  
18 (< 5) 2288 Rafael Castaneda McAllen High 13:15.1 6:38/M 9  
19 (< 5) 1355 Nicholas Lopez Edinburg 13:21.5 6:41/M 9  
20 10 2479 Roger Madariaga Laredo Martin 13:24.9 6:42/M  
21 11 796 Isaias Rivera Weslaco East 13:26.9 6:43/M 9  
22 12 2483 Juan Ramirez Laredo Martin 13:49.4 6:55/M  
23 (< 5) 2758 Eduardo Garza Southwest 14:08.2 7:04/M 9  
24 13 2267 Lorenzo Castillo Economedes 14:16.1 7:08/M 9  
25 (< 5) 2003 Daniel Guzman Wolverines 14:38.5 7:19/M 9  
26 (< 5) 2002 Emmanuel Deleon Wolverines 14:41.9 7:21/M 9  
27 14 799 Christopher Hernandez Weslaco East 14:55.2 7:28/M 9  
28 15 797 Octavian De La Serna Weslaco East 15:19.5 7:40/M 9  
29 16 2268 Jorge Cruz Economedes 15:19.8 7:40/M 9  
30 (< 5) 996 Antony Pena McAllen Memorial 15:33.8 7:47/M 9  
31 17 800 Max Perales Weslaco East 15:41.1 7:51/M 9  
32 (< 5) 1293 Cristian Castro McAllen Memorial 15:42.1 7:51/M 9  
33 (< 5) 990 Eric Castillo McAllen Memorial 16:31.1 8:16/M 9  
34 18 2484 Jose Patino Laredo Martin 16:40.2 8:20/M  
35 (< 5) 2340 Cesar Sauceda Mission Eagles 17:10.6 8:35/M 9  
36 (< 5) 1359 Diego Sanchez Edinburg 18:43.8 9:22/M 9  
37 19 823 Andrew Esparza Weslaco East 21:53.5 10:57/M 9  
38 (< 5) 2761 Luis Cortez-Robles Southwest 22:41.0 11:21/M 9  
39 (< 5) 1358 Jesus Torres Edinburg 23:06.9 11:33/M 9