District 30-6A XC Championships

October 15, 2021


Results By Zapata Roadrunners Road Racing

Overall Finish List - Girls

Varsity Girls

Qualifying Teams: 0 Individuals: 10

O'All Place Score Bib No Name Team Time Pace Grade Qualifier
1 1 362 Emily Torres DEL RIO 19:04.6 6:09/M IND
2 2 315 Genesis Serratos Laredo United 19:23.5 6:15/M 10 IND
3 3 414 Victoria Bartlett Eagle Pass 19:23.8 6:15/M 11 IND
4 4 213 Kailey Salazar United South HS 19:28.7 6:17/M IND
5 5 339 Kimberly Gloria DEL RIO 19:38.3 6:20/M IND
6 6 212 Giselle Aguilar United South HS 19:38.5 6:20/M IND
7 7 314 Destiny Villarreal Laredo United 20:01.5 6:28/M 12 IND
8 8 262 Reyes Joceylnn Nixon 20:02.5 6:28/M 11 IND
9 9 392 Sofia Pena Alexander 20:05.7 6:29/M 11 IND
10 10 394 Isabella Santini Alexander 20:06.3 6:29/M 9 IND
11 11 316 Prada Aguilar Laredo United 20:13.9 6:32/M 12
12 12 287 Esthefania Arredondo Laredo LBJ 20:15.9 6:32/M 10
13 13 415 Analia Trevino Eagle Pass 20:16.0 6:32/M 11
14 14 214 Emily Meza United South HS 20:37.5 6:39/M
15 15 416 Perla Polendo Eagle Pass 20:40.0 6:40/M 12
16 16 328 Sydney Ballard DEL RIO 20:49.5 6:43/M
17 17 390 Ava Glaze Alexander 20:52.8 6:44/M 12
18 18 288 Gysel Alonso Laredo LBJ 20:57.3 6:46/M 9
19 19 259 Marines Abdiana Nixon 21:07.1 6:49/M 11
20 20 388 Samantha Alvarez Alexander 21:08.1 6:49/M 11
21 21 257 Ayala Dominic Nixon 21:08.5 6:49/M 10
22 22 256 Ayala Audrey Nixon 21:10.9 6:50/M 11
23 23 258 Madrigal Larissa Nixon 21:12.4 6:50/M 12
24 24 317 Odalys Parra Laredo United 21:30.6 6:56/M 9
25 25 289 Anette Jimenez Laredo LBJ 21:32.9 6:57/M 9
26 26 389 Ariana Botello Alexander 21:33.7 6:57/M 11
27 27 418 Emily Espinosa Eagle Pass 21:41.5 7:00/M 11
28 28 346 Cassandra Martinez DEL RIO 21:42.3 7:00/M
29 29 215 Alyssa Garcia United South HS 21:43.9 7:01/M
30 30 319 Valeria Del Rio Laredo United 21:48.7 7:02/M 10
31 31 260 Pena Valeria Nixon 22:00.7 7:06/M 11
32 32 261 Santa Cruz Zaddie Nixon 22:11.7 7:10/M 9
33 33 218 Itzel Soto United South HS 22:21.0 7:13/M
34 34 333 Nayeli Cordova DEL RIO 22:26.5 7:14/M
35 35 216 Jazlynn Villalobos United South HS 22:35.6 7:17/M
36 36 291 Alessandra Vela Laredo LBJ 22:42.6 7:20/M 10
37 37 292 Diana Barrientos Laredo LBJ 22:48.7 7:22/M 9
38 38 420 Rebecca Flores Eagle Pass 22:51.0 7:22/M 9
39 39 417 Stephanie De Leon Eagle Pass 22:54.7 7:23/M 11
40 40 290 Jaqueline Gonzalez Laredo LBJ 22:55.3 7:24/M 11
41 41 354 Mackenzie Pulliam DEL RIO 22:59.0 7:25/M
42 42 219 Tiari Garcia United South HS 23:02.6 7:26/M
43 43 391 Marcela Guadiana Alexander 23:17.7 7:31/M 10
44 44 320 Carla Martinez Laredo United 23:18.2 7:31/M 11
45 45 393 Carmen Perez Alexander 23:26.5 7:34/M 9
46 46 318 Elizabeth Santasieri Laredo United 23:26.9 7:34/M 9