District 30-6A XC Championships

October 15, 2021


Results By Zapata Roadrunners Road Racing

Overall Finish List - Boys

Varsity Boys

Qualifying Teams: 0 Individuals: 10

O'All Place Score Bib No Name Team Time Pace Grade Qualifier
1 1 241 Margarito Benavides Laredo Nixon 15:24.2 4:58/M 12 IND
2 2 395 Oscar Ruiz Eagle Pass 15:26.6 4:59/M 12 IND
3 3 244 Marquel Garza Laredo Nixon 15:56.2 5:08/M 12 IND
4 4 273 Dylan Navarrete Laredo LBJ 16:05.2 5:11/M 11 IND
5 5 397 Jorge Aguilar Eagle Pass 16:15.2 5:15/M 11 IND
6 6 275 Josue Huitron Laredo LBJ 16:25.1 5:18/M 9 IND
7 7 345 Ely Losoya DEL RIO 16:30.0 5:19/M IND
8 8 300 Diego Ramirez Laredo United 16:32.0 5:20/M 10 IND
9 9 375 Michael Casso Alexander 16:34.7 5:21/M 10 IND
10 10 276 Manuel Castanon Laredo LBJ 16:38.8 5:22/M 12 IND
11 11 353 Mikael Perez DEL RIO 16:43.7 5:24/M
12 12 398 Marco Barrera Eagle Pass 16:51.7 5:26/M 10
13 13 220 Ethan Chavez United South HS 16:52.2 5:27/M
14 14 301 Aldo Cantu Laredo United 17:00.3 5:29/M 11
15 15 240 Alonso Alvarez Laredo Nixon 17:02.0 5:30/M 11
16 16 242 Juan Castaneda Laredo Nixon 17:02.5 5:30/M 12
17 17 277 Carlos Toscano Laredo LBJ 17:05.7 5:31/M 11
18 18 400 Adam Crone Eagle Pass 17:07.8 5:32/M 12
19 19 279 Matthew Rodriguez Laredo LBJ 17:08.9 5:32/M 11
20 20 222 Joel Salazar United South HS 17:09.9 5:32/M
21 21 278 Amando Sanchez Laredo LBJ 17:12.1 5:33/M 11
22 22 243 Arturo Garza Laredo Nixon 17:14.3 5:34/M 12
23 23 274 Dion Arriaga Laredo LBJ 17:16.7 5:34/M 11
24 24 221 Antonio Jimenez United South HS 17:18.1 5:35/M
25 25 399 Jaime Barrera Eagle Pass 17:28.9 5:38/M 12
26 26 348 Jonathan Mendoza DEL RIO 17:36.0 5:41/M
27 27 223 Arturo Serna United South HS 17:46.1 5:44/M
28 28 331 Joe Chavez DEL RIO 17:46.6 5:44/M
29 29 413 Hugo Montejano Eagle Pass 17:54.5 5:47/M 11
30 30 357 Andres Rivera DEL RIO 18:00.3 5:49/M
31 31 302 Jorge Villarreal Laredo United 18:09.1 5:51/M 11
32 32 337 Joseph Fuentes DEL RIO 18:17.6 5:54/M
33 33 344 Juan Lopez DEL RIO 18:20.6 5:55/M
34 34 245 Jonathan De La Rosa Laredo Nixon 18:24.4 5:56/M 10
35 35 377 Mario Pina Alexander 18:32.1 5:59/M 10
36 36 246 Issac Tovar Laredo Nixon 18:32.4 5:59/M 12
37 37 376 Jose Perez Alexander 18:35.6 6:00/M 11
38 38 303 Frank Santasieri Laredo United 18:41.5 6:02/M 11
39 39 370 Roberto Perez Alexander 18:43.3 6:02/M 10
40 40 224 Alexis Montera United South HS 18:56.5 6:07/M
41 41 305 Jose Cruz Laredo United 19:09.5 6:11/M 10
42 42 379 Joseph Trombley Alexander 19:14.7 6:12/M 9
43 43 380 Andre Volpe Alexander 19:40.6 6:21/M 9
44 44 304 Joshua Zapico Laredo United 20:04.5 6:29/M 12
45 45 226 Gael Aguilar United South HS 20:14.6 6:32/M
46 46 225 Martin Jimenez United South HS 20:23.0 6:35/M
47 47 307 Dominic Velasquez Laredo United 21:26.4 6:55/M 9
48 48 372 Thomas Solis Alexander 21:50.3 7:03/M 9