Bishop XC Invitational Meet

September 04, 2021


Results By Zapata Roadrunners Road Racing

Overall Finish List - Girls

8th Grade Boys & Girls

O'All Place Score Bib No Name Team Time Pace Grade  
1 (< 5) 1411 Aubrielle Saldana Bishop MS 17:12.5 8:36/M 8  
2 (< 5) 1368 Jozie Delgado Auga Dulce MS 17:46.6 8:53/M 8  
3 (< 5) 2360 Eden Cavazos Santa Gertrudis MS 18:04.4 9:02/M 8  
4 (< 5) 1366 Avery Silva Auga Dulce MS 18:47.7 9:24/M 8  
5 1 1153 Taylor Smith Driscoll MS 19:03.7 9:32/M 8  
6 (< 5) 1450 Girl One Memorial MS 19:15.9 9:38/M 8  
7 2 1154 Aleya Longoria Driscoll MS 20:41.4 10:21/M 8  
8 3 1152 Gina Garcia Driscoll MS 20:41.6 10:21/M 8  
9 (< 5) 1367 Isabella Ybarra Auga Dulce MS 21:12.3 10:36/M 8  
10 4 1155 Adriana Calderon Driscoll MS 21:19.4 10:40/M 8  
11 (< 5) 1191 Makenna Saenz Ricardo MS 21:26.4 10:43/M 8  
12 (< 5) 2361 Penny Lozano Santa Gertrudis MS 21:32.0 10:46/M 8  
13 (< 5) 1240 Abrey Ramos Hebbronville MS 21:32.3 10:46/M 8  
14 (< 5) 1312 Saida Deleon Premont MS 21:39.3 10:50/M 8  
15 5 1156 Lily Martinez Driscoll MS 21:58.6 10:59/M 8  
16 (< 5) 2362 Camilla Sampson Santa Gertrudis MS 23:12.9 11:36/M 8  
17 (< 5) 1190 Yoltzin Bruce Ricardo MS 25:55.3 12:58/M 8  
18 (< 5) 1188 Jasmine Cerda Ricardo MS 26:26.3 13:13/M 8  
19 (< 5) 1301 Gutierrez Chelsea Mathis MS 26:41.3 13:21/M 8  
20 (< 5) 2371 Kaitlyn Corales Hebbronville MS 26:45.0 13:23/M 8  
21 (< 5) 1303 Rodriguez Delilah Mathis MS 26:50.2 13:25/M 8  
22 (< 5) 1189 Jazleen Reyes Ricardo MS 26:50.7 13:25/M 8  
23 (< 5) 1302 Reyes Isabella Mathis MS 29:36.1 14:48/M 8  

Overall Finish List - Boys

8th Grade Boys & Girls

O'All Place Score Bib No Name Team Time Pace Grade  
1 (< 5) 2364 Tyler Garcia Santa Gertrudis MS 13:52.0 6:56/M 8  
2 1 1362 Brian King Auga Dulce MS 13:54.1 6:57/M 8  
3 2 1142 Jacob Saenz Driscoll MS 14:01.9 7:01/M 8  
4 (< 5) 2390 Andrew Garza Falfurrias MS 14:16.9 7:08/M 8  
5 3 1360 Evan Longoria Auga Dulce MS 14:39.4 7:20/M 8  
6 4 1361 Benny Espinosa Auga Dulce MS 14:44.5 7:22/M 8  
7 (< 5) 1257 Cova Martinez Falfurrias MS 14:54.4 7:27/M 8  
8 5 1147 David Florez Driscoll MS 15:01.1 7:31/M 8  
9 6 1409 Kayden Kapchinskie Bishop MS 15:08.4 7:34/M 8  
10 7 2368 David Roach Bishop MS 15:59.7 8:00/M 8  
11 8 1408 Zachary Gard Bishop MS 16:07.0 8:04/M 8  
12 9 1144 Jordan Garza Driscoll MS 16:16.8 8:08/M 8  
13 (< 5) 1311 Joseph Luna Premont MS 16:24.8 8:12/M 8  
14 10 1145 Danny Goodman Driscoll MS 16:36.4 8:18/M 8  
15 11 1364 Johnny Ybarra Auga Dulce MS 16:36.7 8:18/M 8  
16 (< 5) 1296 Kaleb Garcia Mathis MS 16:37.8 8:19/M 8  
17 (< 5) 1293 Mathew Alvarado Mathis MS 17:14.6 8:37/M 8  
18 (< 5) 2365 Seth Lozano Santa Gertrudis MS 17:17.8 8:39/M 8  
19 12 1148 Zachary Garza Driscoll MS 17:21.0 8:41/M 8  
20 13 2367 Gabriel Gonzalez Bishop MS 17:23.8 8:42/M 8  
21 14 1149 Paul Sanchez Driscoll MS 17:28.9 8:44/M 8  
22 (< 5) 1169 Gavino Gutierrez Lasara MS 18:45.7 9:23/M 8  
23 15 1407 Kaleb Delean Bishop MS 19:15.2 9:38/M 8  
24 16 1363 Robert Garcia Auga Dulce MS 19:20.1 9:40/M 8  
25 (< 5) 1295 Isaac Gonzales Mathis MS 19:48.5 9:54/M 8  
26 17 1150 Landon Salazar Driscoll MS 19:54.2 9:57/M 8  
27 (> 7) 1143 Jeorge Faske Driscoll MS 20:04.1 10:02/M 8  
28 18 1410 Matthew Kinnecom Bishop MS 22:31.0 11:16/M 8  
29 (< 5) 1294 Zacarias Padron Mathis MS 23:49.4 11:55/M 8  
30 (< 5) 1448 Boy One Memorial MS 25:45.4 12:53/M 8