Bishop XC Invitational Meet

September 04, 2021


Results By Zapata Roadrunners Road Racing

Overall Finish List - Girls

7th Grade Boys & Girls

O'All Place Score Bib No Name Team Time Pace Grade  
1 1 1496 Mika Munoz Santa Gertrudis 15:16.2 7:38/M 7  
2 2 1403 Hailey Ortega Bishop 16:20.2 8:10/M 7  
3 3 1401 Leah Gutierrez Bishop 16:43.9 8:22/M 7  
4 (< 5) 1376 Jordan Asevedo Auga Dulce 17:36.0 8:48/M 7  
5 (< 5) 1377 Emily Garza Auga Dulce 17:57.4 8:59/M 7  
6 4 1291 Smith Amerie Mathis 18:31.0 9:16/M 7  
7 (< 5) 1375 Julia Garza Auga Dulce 18:37.8 9:19/M 7  
8 5 1497 Colleen Sampson Santa Gertrudis 19:10.7 9:35/M 7  
9 6 1181 Adelyn Lopez Ricardo Middle School 20:05.5 10:03/M 7  
10 7 1495 Melina Mejia Santa Gertrudis 20:11.7 10:06/M 7  
11 8 1180 Molly Castillo Ricardo Middle School 20:18.7 10:09/M 7  
12 9 1404 Addyson Salazar Bishop 20:24.8 10:12/M 7  
13 (< 5) 1305 Aubrey Rodriguez Premont 20:56.8 10:28/M 7  
14 10 1288 Rodriguez Mia Mathis 21:10.9 10:35/M 7  
15 11 1406 Camila Aguilar Bishop 21:43.1 10:52/M 7  
16 12 1172 Gabriella Esquibel Ricardo Middle School 22:03.3 11:02/M 7  
17 13 1493 Arabella Deleon Santa Gertrudis 22:04.8 11:02/M 7  
18 14 1179 Gabriella Garcia Ricardo Middle School 22:11.0 11:06/M 7  
19 15 1492 Evelyn Bieze Santa Gertrudis 22:39.9 11:20/M 7  
20 16 1176 Tatianna Galvan Ricardo Middle School 22:44.7 11:22/M 7  
21 17 1174 Briley Hubert Ricardo Middle School 23:07.8 11:34/M 7  
22 18 1292 Gonzales Saraya Mathis 23:28.3 11:44/M 7  
23 19 1289 Garcia Jaelee Mathis 23:43.6 11:52/M 7  
24 20 1290 Flores Leviana Mathis 24:16.1 12:08/M 7  
25 21 1173 Micaela Gutierrez Ricardo Middle School 24:31.2 12:16/M 7  
26 (< 5) 1235 Kelby Holbein Hebbronville 24:55.5 12:28/M 7  
27 (> 7) 1175 Medeliene Perez Ricardo Middle School 26:11.7 13:06/M 7  
28 (> 7) 1178 Isabella Kieschnick Ricardo Middle School 26:26.8 13:13/M 7  
29 (> 7) 1177 Madeliena Valenzuela Ricardo Middle School 27:12.1 13:36/M 7  
30 22 1400 Julia Gard Bishop 27:49.1 13:55/M 7  

Overall Finish List - Boys

7th Grade Boys & Girls

O'All Place Score Bib No Name Team Time Pace Grade  
1 1 1184 Adolario Aguilar Ricardo Middle School 13:34.2 6:47/M 7  
2 2 1373 Ethan Cadena Auga Dulce 13:45.6 6:53/M 7  
3 3 1372 Chase Benjamin Auga Dulce 14:26.7 7:13/M 7  
4 4 1374 Christian Lara Auga Dulce 14:50.0 7:25/M 7  
5 (< 5) 1500 Jose Silguero Santa Gertrudis 15:04.0 7:32/M 7  
6 5 1187 Jacob Mireles Ricardo Middle School 15:12.3 7:36/M 7  
7 6 1185 Matthew Reyna Ricardo Middle School 15:14.2 7:37/M 7  
8 (< 5) 1307 Elian Lafuente Premont 15:18.5 7:39/M 7  
9 (< 5) 1309 Jayce Sanchez Premont 15:41.8 7:51/M 7  
10 (< 5) 1398 Aiden Alaniz Bishop 15:48.8 7:54/M 7  
11 7 1186 Jordan Marquez Ricardo Middle School 15:49.0 7:55/M 7  
12 8 1183 Robert Sandoval Ricardo Middle School 15:59.2 8:00/M 7  
13 9 1370 Kaydan King Auga Dulce 16:04.6 8:02/M 7  
14 (< 5) 1139 Ruben Gonzalez Driscoll 16:16.0 8:08/M 7  
15 (< 5) 1308 Richard Mata Premont 16:16.0 8:08/M 7  
16 (< 5) 1284 Ovalle Robert Mathis 16:19.6 8:10/M 7  
17 (< 5) 2369 Conner Rosenbaum Bishop 16:55.1 8:28/M 7  
18 10 1182 Nathan Flannery Ricardo Middle School 17:13.4 8:37/M 7  
19 11 1371 Braiden Martinez Auga Dulce 17:47.3 8:54/M 7  
20 (< 5) 1399 Brandon Pena Bishop 18:15.2 9:08/M 7  
21 (< 5) 2358 Sam Trevino Santa Gertrudis 18:17.2 9:09/M 7  
22 (< 5) 1310 Greggory Munoz Premont 18:19.5 9:10/M 7  
23 (< 5) 1498 Jayden Cantu Santa Gertrudis 19:00.4 9:30/M 7  
24 (< 5) 1137 Nathan Bearden Driscoll 19:42.6 9:51/M 7  
25 (< 5) 1248 Jordon Reyes Falfurrias 19:53.0 9:57/M 7  
26 (< 5) 1258 Celcilio Olivarez Falfurrias 19:55.8 9:58/M 7  
27 (< 5) 1286 Ramirez Reynaldo Mathis 21:22.8 10:41/M 7  
28 (< 5) 2370 Elijah Gonzalez Bishop 21:31.6 10:46/M 7  
29 (< 5) 1141 Hector Huerta Driscoll 21:58.3 10:59/M 7  
30 (< 5) 1138 Maverick Delarosa Driscoll 22:36.6 11:18/M 7  
31 (< 5) 1283 Fields Joseph Mathis 23:14.3 11:37/M 7  
32 (< 5) 1499 Vinny Moreno Santa Gertrudis 25:07.3 12:34/M 7